Alberta Einsteina nikomu nie trzeba przedstawiać, a oto jedna z jego ulubionych zagadek.

Dziś przygotowaliśmy dla was zagadkę, która z pewnością rozgrzeje wasze mózgi do czerwoności. Jednym z jej najwybitniejszych promotorów był sam Albert Einstein.

Przez niektórych zagadka ta jest uważana za jedną z najtrudniejszych na świecie. Inni twierdzą, że zaledwie 2% populacji jest w stanie ją rozwiązać.

Proponujemy Wam zmierzenie się z nią. W załączniku (na dole strony) znajduje się treść zagadki gotowa do wydruku.

W Internecie z łatwością znajdziecie rozwiązanie tej zagadki. Żeby nie było tak łatwo zmieniliśmy odrobinę jej treść i dostosowaliśmy ją do bibliotecznych realiów.

Nie poddawaj się. We wtorek na bibliotecznym facebooku sprawdzisz, czy udało ci się poprawnie rozwiązać zadanie.

Pobierz załącznik