Biblioteka to nie tylko zasoby papierowe. To także szereg źródeł cyfrowych. Część z nich jest dostępna w Internecie za darmo, z części skorzystasz mając specjalny kod (Legimi oraz Ibuk Libra), a po część będziesz musiał się wybrać do biblioteki (Academica).

Academica

Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczne książek i czasopism naukowych. Możesz z niej skorzystać tylko w bibliotece. Jest ona nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich, którzy akurat piszą pracę dyplomową.

Ibuk Libra

Ibuk Libra to największa internetowa wypożyczalnia online. Znajdziesz w niej ponad 36 000 książek z różnych dziedzin wiedzy, a także pozycje beletrystyczne.
Z Ibuka Libry możesz korzystać z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. Zadzwoń do biblioteki i poproś bibliotekarza o kod. Następnie załóż indywidualne konto i czytaj do woli.
Usługa jest dostępna dla posiadaczy karty Czytelnika naszej biblioteki.

Legimi

Legimi to aplikacja, która zapewni ci dostęp do blisko 60 000 e-booków i audiobooków.
Aby pobrać książkę musisz mieć dostęp do Internetu. Później nie musisz mieć do niego dostępu, aby czytać książki.
Korzystanie z Legimi wymaga posiadania specjalnego kodu. Otrzymasz go w bibliotece. Musisz tylko posiadać kartę Czytelnika.
Kod do Legimi musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany z biblioteki. Po upływie miesiąc jego ważność wygasa.

Internetowe bazy tekstów

Internet pełen jest wartościowych źródeł. Należy tylko wiedzieć, gdzie je znaleźć. Poniżej prezentujemy listę:

Z powrotem do góry