Kochani,
specjalnie dla Was staramy się aby biblioteka była miejscem spotkań, które jest wypchane po brzegi książkami. Chcemy też abyście czuli się w bibliotece jak w domu.
A jak to w domu bywa wszyscy się znają i wspólnie dbają aby był klimat przyjazny. Dlatego pomyśleliśmy, że troszeczkę się Wam przedstawimy:

Iwona Lichocka

Dyrektor Biblioteki

Minerwa McGonagall – czuwa nad pracą swojego zespołu to znaczy mobilizuje ich do twórczych pomysłów i stopuje gdy realizacja ich pomysłów grozi wybuchem. Czuwa nad seniorami działającymi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Solcu Kujawskim.
Uwielbia literaturę tak zwaną „pisaną przez życie” ale relaksuje się czytając książkę „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej przy pysznej kawie w wygodnym fotelu rozkoszując się opisami przyrody, które obowiązkowo zaznacza kolorowymi karteczkami.

Ewa Żyndżo

Nasza crazyolka – Bridget Jones, która dba o działanie Klubu Rodzinnego oraz aby nie zabrakło w Filii dla dzieci literatury, przez którą nie jedna nastolatka czy nastolatek zarwał noc.
Prywatnie rozkoszuje się literaturą romantyczną – ze łzami w oczach czyta „Zanim się pojawiłaś” Jojo Moyes. Jest w stanie wstać o 5 rano po to aby rozpocząć dzień zieloną herbatką okryta milusim kocykiem czytając kolejną ekscytującą powieść.

Magdalena Deręgowska

Panna Migotka – planuje rozkład jazdy Filii dla dzieci oraz czuwa nad księgozbiorem zaspakajając głód czytelniczy naszych najmłodszych czytelników.
Czytając horrory i kryminały obgryza paznokcie. Przeczytała „W głębi lasu” Harlana Cobena na długo przed tym zanim zrobili serial netflixa. Nie mogła potem spać przez kilka nocy z emocji.

Milena Szewczyk

Z dokładnością Smerfetki ogarnia księgi inwentarzowe Fili dla dzieci oraz przygotowuje konkursy czytelnicze. Kto by pomyślał, że ta urocza dziewczyna zarwała już nie jedną noc czytając thrillery. Od czasu jak zaczęła polecać gorliwie wszystkim „Dziewczynę w walizce” Raphaela Montesa staramy się mieć na baczności w jej obecności ;).

Katarzyna Wojtczak

Sherlock Holmes w spódnicy na miarę XXI wieku – wytropi każdą „zaginioną” książkę. Prowadzi Klub Umiejętności Komputerowych „Enter” oraz dba o realizację marzeń czytelniczych biblioteki dla dorosłych. Wciągają ją kryminały klasyczne takie jak seria Agaty Christie o Herkulesie Poirot. Komfort czytelniczy znajduje na wygodnej kanapie w gąszczu Storczyków.

Paweł Marchel

Niczym Pan Kleks prowadzi laboratorium biblioteczne oraz labirynt zagadek, jako umysł ścisły propaguje wśród dzieci i młodzieży matematykę realizując projekty pt. Matemagia. Sprawuje pieczę nad księgozbiorem naukowym. Najchętniej czyta książki naukowe nocą gdy wszyscy już śpią. Zawsze pod ręką ma przy sobie „Pułapki umysłu” Daniela Kahnemana.

Ilona Siodłowska-Spasiuk

Jest jak komiksowa Ms. Marvel – kocha superbohaterów miłością bezwarunkową. Komiksy wciskałaby każdemu kto się nawinie pod rękę, choć nie pogardzi opasłym książkowym tomiskiem. Zawsze lubi mieć takie pod ręką gdy zasypia i o dziwo mąż nie ma nic przeciwko. Acha. Pomimo wąsa ma słabość do Pana Wołodyjowskiego.

Agnieszka Ossowska

Dzwoneczek niczym dobra wróżka pojawia się i znika. Wspiera nas w codziennej pracy bibliotecznej oraz dba o to aby biblioteka była przyjaznym i uporządkowanym miejscem. Wieczorem aby odetchnąć po emocjach związanych z meczami snookera podczytuje kryminały Agaty Christie.

Z powrotem do góry