Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich, funkcjonujący przy wsparciu finansowym Instytutu. Dzięki temu zainteresowani otrzymują na potrzeby działalności Klubu zestawy książek, które czytelnicy wybierają na dane spotkanie. Kluby takie działają w wielu miastach ciesząc się zainteresowaniem czytelników. Celem ich jest zapewnienie szerokiemu gronu czytelników nie tylko dostęp do ciekawej literatury, ale także możliwość porozmawiania na jej temat. Istotą takiego Klubu są bowiem cykliczne spotkania, na których można właśnie, w miłej atmosferze, rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. O tym jak je odbieramy, jakie emocje w nas budzą i także ogólnie o tym co lubimy czytać, co chcielibyśmy przeczytać. Tematów może być wiele. Muszą być tylko osoby chcące dzielić z innymi swoje pasje czytelnicze, które niejednokrotnie mogą zachęcić kogoś do sięgnięcia po jakąś książkę.
Spotykamy się raz w miesiącu by porozmawiać o książce, którą wybraliśmy, ale nie tylko. W ramach Klubu możemy dobierać literaturę według własnych potrzeb, dzięki temu mamy również dostęp do nowości wydawniczych, które chcemy przeczytać i porozmawiać o nich. Informację o kolejnych spotkaniach można uzyskać czytając plakaty oraz odwiedzając naszą stronę internetową.
Czym jest DKK?
Najprościej mówiąc: to miejsce w którym miłośnicy literatury mogą podzielić się swoimi „po-lekturowymi” wrażeniami. Takie kluby, dzięki wsparciu Instytutu Książki, stały się nieodłączną częścią niejednego krajobrazu bibliotecznego. Również u nas można podyskutować o bestsellerach wydawniczych, klasyce literatury, bądź mniej znanych, ale nie rzadko wartych odkrycia tytułach.
Spotkania odbywają się cyklicznie w ramach trzech klubów:
DKK – nasze pierwsze klubowe dziecko :-)
zaBOOKowani – powstały z potrzeby chwili i braku czasu na uczestniczenie w naszym pierwszym klubie