Lekcje biblioteczne stanowią ważny obszar działalności każdej biblioteki. Dzięki nim zachęcamy nowych użytkowników do korzystania z naszej oferty.

Nasze lekcje kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Zajęcia dla młodszych grup znajdziecie w zakładce Filia dla Dzieci. Lekcje biblioteczne przeznaczone dla młodzieży znajdują się poniżej.

W obecnym sezonie styczeń-czerwiec 2023 mamy przygotowane następujące tematy:

Temat 1. Skutecznie czy szybko? Jak lepiej się uczyć?

Zajęcia w, których prezentujemy zagadnienia związane z uczeniem się, a także pokazujemy techniki i metody efektywnego przyswajania wiedzy.

Temat 2. Podaruj sobie dodatkowe godziny

Zajęcia, w których pokazujemy, jak skutecznie zarządzać sobą w czasie.

Temat 3. Dlaczego świat jest lepszy niż myślimy?

Zajęcia, w których zwracamy uwagę na informacje, które do nas docierają i pokazujemy, jak media walczą o naszą uwagę.

Temat 4. Grosz do grosza, czyli jak rozsądniej wydawać pieniądze?

Zajęcia, w ramach których mówimy odrobinę o finansach behawioralnych, o tym, jak wydajemy pieniądze i jak sprzedawcy starają się zachęcić nas do zakupów.

Temat 5. Zaryzykujesz udzielenie odpowiedzi?

Zajęcia, w których zwracamy uwagę na fakt, iż pierwsza odpowiedź, która przychodzi nam do głowy wcale nie musi być odpowiedzią poprawną.

Temat 6. Wybór szkoły… na co zwrócić uwagę? 

Podczas zajęć pokazujemy, skąd możemy uzyskiwać informacje na temat szkoły i co możemy zrobić, aby uzyskiwana przez nas informacja była pełna.

Na zajęcia zapraszamy całe klasy. Wystarczy tylko wybrać temat, zadzwonić do biblioteki (nr tel. 52 387 01 52), umówić się na lekcję i przyjść.

Serdecznie zapraszamy.

Najnowsze wpisy z kategorii: Lekcje biblioteczne

Z powrotem do góry