Na dobry początek

Tegoroczną Noc bibliotek rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Na pierwszy ogień poszło spotkanie autorskie. Tym razem gościliśmy pana Daniela Muniowskiego, który opowiedział nam o swojej debiutanckiej książce Gra o marzenia. 

Autor nie został wybrany przypadkowo. W ten sposób promowaliśmy lokalną twórczość. Pan Daniel mieszka bowiem w naszej gminie. 

Ci, co nie byli, niech żałują. Rozmowa była bardzo pasjonując. Będący pod gradobiciem pytań autor skutecznie żonglował odpowiedziami, by nie zdradzić zbyt wiele z treści książki. 

Oprócz omówienia samej książki autor podzielił się z nami tajnikami pracy nad nią. Nie wszyscy wiedzą, że książka powstała w miesiąc i to wydawnictwo samo zaproponowało panu Danielowi jej napisanie. 

Na zdjęciu są osoby siedzące na krzesłach. w środkowej części dwie osoby siedzą na fotelach. W tle regały z ksiażkami.
Spotkanie autorskie z panem Danielem Muniowskim.

Uczestnicy spotkania autorskiego z zainteresowaniem słuchali tego, co miał do powiedzenia autor. Na koniec tradycyjnie pojawiła się seria pytań od publiczności. 

Noc bibliotek dla kawoszy

Nie tylko czytanie wzmacnia. Dobra kawa z pewnością niejednemu czytelnikowi pomogła zarwać noc z ulubioną książką. 

My poszliśmy o krok dalej. Oprócz samej kawy zaserwowaliśmy uczestnikom solidną dawkę informacji o kawie. To wszystko za sprawą profesjonalnego baristy pana Przemysława Spasiuka. Pokazał on nam, nie tylko, jak przygotować rewelacyjną kawę. Zwrócił także uwagę na sposób jej spożywania. To wszystko okraszone zostało całą garścią ciekawostek o czarnym napoju. 

Grupa osób siedzi przy stole. Na stole stoją filiżanki, talerzyki i termos.
Coffee tasting degustacja kawy w doborowym towarzystwie

Coffee Tasting, czyli degustacja kawy połączona z rozmową o niej. Uczestnicy Nocy Bibliotek z zainteresowaniem słuchali o gatunkach, rodzajach, sposobie parzenia czy metodach spożywania kawy. 

Sprawny wzrok to podstawa

W trakcie tegorocznej Nocy bibliotek zadbaliśmy także o wzrok naszych uczestników. Każdy chętny mógł zbadać sobie oczy i dowiedzieć się, czy czasem nie jest już pora na zakup nowych okularów. 

Na zdjęciu widać 3 osoby siedzące na krzesłach w tle widać osoby siedzące przy stole, na którym stoi maszyna.
Badanie wzroku prowadzone przez pracowników Trendy Optical.

Pracownicy Trendy Optical mieli pełne ręce pracy, by zbadać każdego chętnego.

Kolejna tajemnica rozwiązana

Tradycją się stało, że w trakcie Nocy Bibliotek młodsi uczestnicy rozwiązują pewną zagadkę detektywistyczną. Tym razem była to tajemnica detektywa i nie było to wcale łatwe zadanie. Nie zmienia to faktu, że dzieci doskonale się bawiły. Z resztą co tu dużo mówić, to trzeba zobaczyć choćby na zdjęciach.

Na zdjęciu widać dzieci w ciemności, które oświetlają się latarką.
Rozwiązywanie zagadek w ciemności to największa atrakcja Nocy Bibliotek.
Dzieci stoją przed obrazami i się im przyglądają.
Rozwiązywanie zagadek w Filii dla Dzieci.

Nocny seans filmowy

Kolejna i nie ostatnią atrakcją dla dzieci i młodzieży był nocny sens filmowy. Tym razem organizatorzy Nocy Bibliotek przygotowali film pt. Operacja człowiek w czerni. Jak przystało na dobre kino nie mogło zabraknąć dodatkowych atrakcji, a wśród nich najsmaczniejsza, czyli popcorn. 

 

Na zdjęciu widać grupę dzieci siedzących na podłodze i na krzesłach. Dzieci jedzą popcorn.
Wspólne oglądanie filmu Operacja człowiek w czerni.

Nocne granie w bibliotece

Jest już tradycją, że podczas Nocy Bibliotek zapraszamy naszych użytkowników do wspólnej gry. W tym roku nie było inaczej. Gry planszowe i towarzyskie dopełniły programu naszego wydarzenia. Grali mali i duzi, dzieci i dorośli. Grali w gry planszowe i towarzyskie, karciane oraz stolikowe. Jednym słowem dla każdego coś dobrego. 

Osoby siedzą przy stole i piszą coś na kartkach.
Gry dla młodszych…
Przy stole siedzi grupa osób dorosłych i grają w karty.
…i nieco starszych użytkowników.

Taki przebieg miała tegoroczna edycja Nocy Bibliotek. Co przyniosą kolejne lata? Tego nie wiem. Wiemy jednak, że z pewnością przygotujemy dla naszych użytkowników moc atrakcji.