Zobacz, czy z dwóch sześciennych kostek można zrobić kalendarz, który pokaże każdy dzień miesiąca?

Początek roku to czas, kiedy planujemy wiele działań. Bardzo przydatny jest kalendarz, który przypomni nam, jaki mamy dzień miesiąca. Na biurku nie zawsze jest miejsce, żeby trzymać duże kalendarze.

Tylko dwie kostki i jedno pytanie

Dwie koski sześcienne, takie najzwyklejsze pozwolą przygotować wieczny kalendarz. Za jego pomocą pokażesz dowolny dzień miesiąca. Pojawia się tylko jedno pytanie czy jest to możliwe?

Labirynt zagadek i wieczny kalendarz

Żeby nie było wątpliwości przedstawiamy treść zadania, które proponujemy do rozwiązania.

Czy za pomocą 2 kostek sześciennych można stworzyć kalendarz, który pozwoli pokazać każdą dzienną datę w miesiącu? Swoją odpowiedź uzasadnij pokazując, że jest to możliwe lub niemożliwe.

Klika wskazówek na dobry początek

W naszym nowym cyklu Labirynt zagadek chcemy, abyś dobrze się bawił i miło spędzili czas. Dlatego nie pozostawimy ciebie bez wskazówek.

1. Weź dwie sześcienne kostki do gry i przyklej na nich karteczki.
  2. Jeżeli nie masz kostek, to w załączniku znajduje się model kostki do samodzielnego złożenia.
  3. Pamiętaj, że 2 dzień miesiąca trzeba zapisać jako 02, a nie samo 2.
  4. Bądź uważny przy sprawdzaniu kolejnych możliwości i baw się dobrze.

Jeżeli rozwiążesz zagadkę to podziel się odpowiedzią na naszym bibliotecznym facebooku. Niech cały świat się dowie, że biblioteczny labirynt zagadek nie stanowi dla ciebie żadnego problemu.

Udostępnij post z zagadką na swoim facebooku i postaw wyzwanie swoim znajomym. Niech oni również usłyszą o Labiryncie zagadek.

I tak na koniec

Pamiętaj, że nie pozostawimy ciebie bez odpowiedzi. Już we wtorek na naszym facebooku znajdziesz rozwiązanie tej łamigłówki.

Pobierz załącznik