Tuż przed świętami zakończyliśmy nasze projekty matematyczne. 

Cztery miesiące szybko zleciały.

Od września w naszej bibliotece realizowaliśmy dwa projekty matematyczne. Jeden z nich kierowany był do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, a drugi dal uczniów klas 7-8 szkól podstawowych i gimnazjalistów.

Przeliczamy Miasto

Młodsi uczniowie soleckich szkół odrywali nasze miasto od matematycznej strony. Liczyliśmy, ile dinozaurów jest w Jura Parku, poznawaliśmy ciekawostki dotyczące Solca oraz eksponaty z Muzeum im. Księcia Przemysła. Wędrowaliśmy przez miasto i odkrywaliśmy ukryte na fotografiach obiekty. Dla rozluźnienia byliśmy na basenie. Stworzyliśmy mapę, z której będą mogli korzystać nauczyciele i uczniowie. Każdy będzie mógł odkryć te same tajemnice, co uczestnicy projektu, a także zaproponować własne. 

MATEmagia_2

Starsi uczniowie nie tylko poznali nową metodę efektywnego uczenia się. Sami stworzyli kartotekę autodydaktyczną. Podstawowe zasady i reguły matematyczne, definicje i wzory zostały opracowane w formie fiszek. Ułatwią one teraz naukę uczniom klas czwartych szkół podstawowych z obszaru naszego miasta. 

I co dalej…

Już myślimy nad kolejnymi działaniami dla uczniów soleckich szkół. Rok 2019 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Matematyki. Otwieramy nasze umysły i planujemy, jak wpleść matematykę w działania biblioteki. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu zaskoczymy naszych użytkowników. Śledźcie naszą stronę internetową i facebooka. 

Zapraszamy też wszystkich dzielenia się swoimi pomysłami na różnorodne działania. Stwórzmy w naszym mieście przestrzeń do twórczego działania. Wspólnymi silami możemy zdziałać więcej.