Wiecie, co stało się w naszej bibliotece? Nastąpiło wielkie zamieszanie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyła, ale zacznijmy od początku.

Początek listopada to gorący okres w każdej bibliotece. To za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Nie inaczej było u nas. W nasze progi zaprosiliśmy przedszkolaków, aby zaprezentować im kilku bohaterów najpopularniejszych bajek.

Wielkie przygotowania

Jak do każdych zajęć tak i do tych przygotowywaliśmy się długo i z wielką starannością. Wszystko szło zgodnie z planem. Scenografia przygotowana, tekst przedstawienia również. Zadania dla dzieci, zajęcia plastyczne. Jednym słowem wszystko szło zgodnie z planem.

Aż tu nagle… wielkie zamieszanie

Gdy myśleliśmy, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, nagle trach… nie uwierzycie, co się stało. Pospadały książki z półek, a w krainie bajek zrobiło się wielkie zamieszanie.

Baba Jaga spotkała Czerwonego,

Wilk spotkał krasnoludków

Kot w butach rozmawiał z królem Bajem

Jedno wielkie zamieszanie w krainie bajek.

Znaleźć winnego i rozwiązanie

Pozostało tylko jedna zagadka. Kto dokonał tak wielkiego zamieszania. Przecież to nie nasza wina. My bibliotekarze zawsze dbamy o książki by w jak najlepszym stanie trafiły do Czytelników. Jak się okazało wielkie zamieszanie było sprawką złej wróżki, która chciała zrobić małego psikusa.

Na szczęście znalazł się dzielny król Baj, który doskonale znał wszystkie bajki. Ta wiedza pozwoliła mu zaprowadzić porządek w świecie bajek i wszystko wróciło do normy. Od teraz Czerwony kapturek ponownie spotkał na swojej drodze wilka. Sierotka Marysia wędrowała z siedmioma krasnoludkami, a kot w butach, jak na kota przystało chadzał swoimi ścieżkami.