W miesiącu lipcu i sierpniu Biblioteka Publiczna – Filia dla Dzieci przygotowała dla najmłodszych mieszkańców miasta zajęcia wakacyjne. Młodym czytelnikom zaproponowała niezwykłe zajęcia i zabawy. Oferta podczas tegorocznych wakacji była bardzo różnorodna. Spotkania pozwoliły nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci.

W ramach projektu ,,Czytam sobie w bibliotece” Biblioteka Publiczna – Filia dla Dzieci zorganizowała cykl spotkań z udziałem pierwszo i drugoklasistów z szkół podstawowych.

Dnia 24. 09. i 29. 09. 2015 r. pierwszaki uczestniczyły w zajęciach do bajki ,,Maja na tropie jaja” Rafała Witka. Po przeczytaniu bajki dzieci odpowiedziały na szereg pytań dotyczących treści książki i chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zabawach. Wcieliły się w podróżników, a ich zadaniem było odszukanie własnych kolorowych jaj i umieszczenie  ich w koszyczkach. Maluchy na pamiątkę oprócz dyplomów za udział w zajęciach i zakładek wykonały bohaterkę książki – kolorową papugę z papieru.