Miło nam poinformować wszystkich, że nasz projekt – Przeliczamy miasto – zyskał uznanie w oczach Kapituły konkursu grantowego mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku.

Projekt znalazł się gronie 15 najwyżej ocenionych działań w grupie projektów kierowanych do uczniów klas 4-6. Dzięki temu sukcesowi możemy starać się o Nagrodę Publiczności  – dodatkowy grant w wysokości 5 000 zł.

Wystarczy, że do 29 czerwca oddasz jak najwięcej głosów w internetowym głosowaniu. W galerii zdjęć znajdującej się poniżej tego artykułu znajdziecie opis procedury krok po kroku w formie zdjęć z ekranu. Mamy nadzieję, że pomoże ona każdemu poprawnie oddać głos na nasz projekt.

Informacje o projekcie dla dociekliwych

Projekt Przeliczamy miasto kierowany jest do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Jego głównym założeniem jest pokazanie Solca Kujawskiego z innej, bo matematycznej strony. Postaramy się z uczniami znaleźć odpowiedź na wiele pytań, w których treści ukryta jest matematyka. I tak postaramy się policzyć wszystkie dinozaury w Jura Parku, obliczyć ile wody jest w basenie, czy wskazać najstarszy fakt z historii naszego miasta, a także wiele innych, ciekawych informacji.

W swoich działaniach planujemy wykorzystać grywalizację. Dzięki niej wskażemy najaktywniejszego ucznia (grupę uczniów). Chcielibyśmy także zaangażować rodziców tak, by każdy poznał zobaczył, że matematyka otacza nas każdego dnia.

Efektem projektu będzie mapa naszego miasta z zaznaczonymi matematycznymi ciekawostkami. Zostanie ona wykorzystana w kolejnych działaniach promujących szeroko rozumiana matematykę.

Realizację projektu rozpoczniemy we wrześniu, ale już teraz prosimy o głosy w konkursie o Nagrodę Publiczności. Te dodatkowe środki pozwolą nam z większym rozmachem zrealizować nasze plany.

Jeszcze raz zachęcamy do oddawania głosów na nasz projekt. Poniżej znajduje się link do strony z głosowaniem.

www//mpotega.pl/glosowanie/