Po raz kolejny opuściliśmy mury biblioteki, by poznać matematyczne tajemnice naszego miasta.

Tym razem udaliśmy się do Muzeum imienia księcia Przemysła. Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników tej instytucji uczestnicy zajęć mogli zanurzyć się w historii naszego miasta. Pośród licznych zadań znalazły się te dotyczące władców naszego państwa, ważnych dat z historii miasta, jak również obiektów, instytucji i zabytków Solca Kujawskiego.

Na koniec naszej muzealnej wyprawy otrzymaliśmy mały bonus. Pan Łukasz Wojtecki oprowadził nas po wystawie czasowej, której tematem przewodnim były znaczki z papieżem Janem Pawłem II pochodzące z kolekcji Pan Kazimierza Porębskiego. Dowiedzieliśmy się m.in., że jeden z najdroższych znaczków jest wart ok. 500 zł.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeliczania muzeum. W galerii znajdują się także zadania, które wykonywali uczestnicy zajęć. Może ktoś będzie chciał się z nimi zmierzyć? Zadanie było bardzo proste. Należało podpisać każdą kartę z zadaniem lub uzupełnić brakujące elementy.

Warto zaznaczyć, że wszystkie zdjęcia znajdujące się na kartach zadań, to zdjęcia eksponatów znajdujących się w Muzeum.

Na koniec bardzo ważna informacja. Najbliższe zajęcia w ramach projektu Przeliczamy Miasto odbędę się 9 listopada o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy