Miło nam poinformować wszystkich, że po raz drugi z rzędu będziemy realizować projekt MATEmagia.

Po raz kolejny nasz pomysł na edukację matematyczną spotkał się z akceptacją Kapituły konkursu grantowego mPotęga organizowanego przez Fundację mBanku. Uzyskaliśmy grant, który pozwoli nam promować matematykę jako królową nauk.

Tym razem do wspólnej zabawy i nauki z matematyką zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Już 28 września o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Omówimy wtedy wszystkie szczegóły dotyczące projektu. Dla niezdecydowany poniżej znajduje się garść informacji, które powinny rozjaśnić Wam o co chodzi w projekcie MATEmagia_2.

Pomysł na projekt

Pomysł na projekt wziął się z chęci kontynuowania zeszłorocznej akcji promowania nietypowych form nauczania matematyki. Po zeszłorocznych książeczkach z zasadami mnemotechnicznymi w tym roku postanowiliśmy zrobić coś innego. Przeglądając różne książki i portale edukacyjne wpadliśmy na pomysł stworzenia kartoteki autodydaktycznej.

Co to jest kartoteka autodydaktyczna?

Kartoteka autodydaktyczna to jedno z narzędzi efektywnego uczenia się. Znana jest przede wszystkim z nauki języków obcych. Tam najczęściej można spotkać popularne fiszki ze słówkami i wyrażeniami. Pomagają one, na zasadzie skojarzeń, uczyć się języka obcego. W naszym projekcie postaramy się ułatwić w ten sam sposób naukę matematyki.

Kiedy będzie projekt?

Realizacja projektu rozpoczyna się z początkiem września 2018 r. Wtedy rozpoczynamy rekrutację uczestników. Potrwa ona do 28 września, kiedy to w Bibliotece Publicznej w Solcu Kujawskim (ul. 23 Stycznia 9) odbędzie się spotkanie organizacyjne. Projekt będzie trwał do grudnia 2018 r. Zajęcia w ramach projektu będą się odbywały raz w tygodniu w terminie ustalonym podczas spotkania organizacyjnego.

Dla kogo jest ten projekt?

Projekt kierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjum.

Jakie są korzyści z uczestnictwa w projekcie?

Każdy uczestnik projektu otrzyma dyplom i zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie. Dokumenty te są atutami w procesie rekrutacji do szkół średnich. Dodatkowo mogą także stanowić ważny element wniosku o stypendium naukowe. Dodatkowo każdy uczestnik projektu będzie mógł wziąć udział w grywalizacji i walczyć o nagrody rzeczowe. Wszyscy, którzy będą brali aktywny udział w zajęciach zostaną wymienieni jako autorzy fiszek. Na koniec najważniejsze. Udział w projekcie z pewnością pozwoli Wam utrwalić sobie wiedzę z matematyki, a tym samym pozwoli zaoszczędzić czas przed sprawdzianami.

Czym jest grywalizacja

Grywalizacja to forma gry stosowana w celu zachęcenia osób do czynnego brania udziału w jakimś działaniu. Polega na zdobywaniu punktów, które następnie będą podstawą do wyłonienia najaktywniejszych uczestników zajęć. Osoby, które zdobędą najwięcej punktów otrzymają nagrody rzeczowe.

Co muszę zrobić, aby wziąć udział w projekcie?

Zgłosić się osobiście w Filii dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim.  Do zgłoszenia potrzebne będzie imię, nazwisko, numer telefonu oraz zgoda rodzica.

Można także zgłosić się telefonicznie pod numerem telefonu 52 387 01 52. Przy zgłoszeniu telefonicznym również trzeba będzie podać imię, nazwisko i numer telefonu. W przypadku zgłoszeń telefonicznych każdy uczestnik będzie musiał wydrukować i dostarczyć zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w projekcie.

Nie czekaj dłużej, ZGŁOŚ SIĘ DO PROJEKTU !!!

Poniżej znajdują się dokumenty, z którymi warto się zapoznać przed projektem. Są to:

Regulamin projektu MATEmagia_2 – zawarte są w nim podstawowe zapisy regulujące uczestnictwo w projekcie.

Regulamin grywalizacji – zawarte w nim są podstawowe zapisy związane z udziale w grywalizacji organizowanej w ramach projektu MATEmagia_2.

Formularz zgody rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w projekcie – niezbędny dokument, który każdy uczestnik projektu musi dostarczyć do Biblioteki. Należy go wydrukować i przynieść najpóźniej w dniu spotkania organizacyjnego.