Ferie zimowe to czas, w którym dzieci mogą odpocząć od szkoły i dobrze się bawić. W obu tych obszarach pomagała w tym roku Filia dla Dzieci Biblioteki Publicznej organizując zajęcia dla dzieci.

31.01.2017 Sztuka przez duże S

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem figurek z masy solnej. Przygotowane wcześniej rzeźby zostały przez dzieci ozdobione. Każdy swoje dzieło mógł zabrać do domu i pochwalić się przed rodzicami. Wspólnie rozwiązywana krzyżówka pobudziła szare komórki do pracy. Pozostały czas spędzony został na wspólnej zabawie.

2.02.2017 Ruch to zdrowie

Drugiego dnia dzieci dały upust swojej energii. W rywalizacji w rzędach dziewczyny zostały pokonane przez chłopaków. Jednak nie o końcowy wynik, a o dobrą zabawę i miło spędzony czas chodziło.

7.02.2017  Karnawał w pełni

Każde dziecko biorące udział w zajęciach organizowanych w ramach ferii zimowych w Filii dla Dzieci Biblioteki Publicznej jest doskonale przygotowane na zbliżający się karnawał. Każdy ma swoją maskę, którą wykonał podczas zajęć. Dodatkowa każda maska została wypróbowana podczas karnawałowej zabawy w bibliotece.

9.02.2017 Zwariowany świat nauki

Podczas ostatniego spotkania tegorocznych ferii zimowych dzieci zostały zabrane w świat nauki. Oprócz doświadczeń prezentowanych przez szalonego naukowca dzieci same mogły przeprowadzić eksperymenty, które pozwoliły im poznać świat nauki.