W związku z przypadającą w tym roku 115 rocznicą urodzin Jana Brzechwy Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci w dniu 11. 05. 2015 r . gościła 20 osobową grupę pierwszoklasistów.

Dzieci poznały znakomitego autora znanych i ponadczasowych wierszy takich jak Słoń, Wielbłąd, Dzik, Tańcowała Igła z Nitką, Kaczka – Dziwaczka, Kwoka, Na straganie, Entliczek- Pentliczek, Żaba”.

Po wysłuchaniu wierszy zmagały się z różnorodnymi zadaniami. Jednym z nich było odszukanie bohaterów występujących w wierszu pt. ,,Kwoka”,  dzieci bardzo szybko poradziły sobie z odszukaniem obrazków przedstawiających kwokę, osła, krowę świnię i barana. Uczestniczy wcielili się także w role postaci ze znanego wszystkim wiersza „Na straganie”. Każdy z nich otrzymał maskę przedstawiającą jedno z warzyw występujących w wierszu, a następnie krótki fragment tekstu do przeczytania. Dzieci wykonały tytułową żabę, ułożyły puzzle z wizerunkiem dzika, a także z zapałem odgadywały tytuły wcześniej wysłuchanych wierszy Jana Brzechwy, na podstawie rekwizytów ukrytych w pudełkach.

Zajęcia o tej samej tematyce odbyły się także dnia 13. 05., 27. 05. 2015 r. z udziałem kolejnych dwóch grup pierwszoklasistów.