Pierwsze zajęcia w ramach naszego nowego projektu Naukowe Place Zabaw już za nami. I choć pogoda nas nie rozpieszczał i musieliśmy odrobinę zmienić plany to jednak cel został osiągnięty. Dzieci doskonale się bawiły.

Podobno mamy kwiecie, a ten, jak wiadomo powszechnie przeplata odrobinę zimy i trochę lata. Zajęcia zamiast na placu zabaw odbyły się w budynku. Nie zmienia to jednak faktu, że dzieci poznał świat nauki w najciekawszy sposób, bo poprzez eksperymenty.

W tym tygodniu byliśmy w przedszkolu Promyczek. Wśród doświadczeń znalazły się przede wszystkim te, w których wiodącym składnikiem jest woda. Nie zabrakło także odrobiny ognia, a tan zawsze wzbudza dużo emocji u dzieci.

W statystyce pierwszy tydzień wygląda bardzo dobrze. Zrealizowaliśmy zajęcia w 4 grupach. Łącznie wzięło w nich udział 62 dzieci. To blisko 4 godziny dobrej zabawy z nauką.

Myśleliśmy o przygotowaniu galerii z zajęć, ale Panie z przedszkola wykonały świetne filmiki, do których odsyłamy zainteresowanych.

Film 1.

Film 2.

Tych którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat samego projektu odsyłamy do artykułu poświęconemu temu działaniu. Znajdziecie go tutaj.