Śladami Celebrytów Dwudziestolecia Międzywojennego w Solcu Kujawskim to projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. W ramach zadania stworzymy grę mobilną przy współpracy z solecką młodzieżą  w której przedstawimy 6 osób związanych z historią Solca Kujawskiego, które żyły w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Bohaterami gry będą Robert Schiller (budowniczy), ks. Jan Mąkowski (działacz społeczny), Alina Prus-Krzemińska (pisarka, poetka, dziennikarka), Wacław Czaczka-Ruciński (burmistrz), Tadeusz Jabłonski (poseł), Kazimierz Serocki (muzyk).

Grę stworzymy za pomocą aplikacji Action Tack. Młodzież merytorycznie zostanie przygotowana przez Łukasza Wojteckiego z Muzeum Solca im. Księcia Przemysła natomiast za techniczną kwestię będzie odpowiedzialna Fundacja Good Culture.

Wszystkie materiały historyczne powstaną na bazie dokumentów pochodzących ze zbiorów Muzeum Solca im. księcia Przemysła w Solcu Kujawskim

Projekt będzie realizowany od 18 maja 2023 do 1 grudnia 2023.