7 października 2023 odbyła się premiera gry „Solec: Odyseja Międzyczasowa”. Aby móc zagrać wystarczy telefon z dostępem do Internetu, aplikacja Action Track oraz zeskanować kod QR, który jest dostępny w bibliotece, na naszym FB czy stronie. Gra pozwala nam przenieść się w czasie do Dwudziestolecia Międzywojennego gdzie poznamy historię Solca oraz bohaterów a dokładnie soleckich celebrytów, którzy w tym czasie działali społecznie: Alina Prus-Krzemińska (poetka, dziennikarka), Tadeusz Jabłoński (poseł), Wacław Czaczka-Ruciński (burmistrz), Kazimierz Serocki (muzyk), ks. Jan Makowski (społecznik), Robert Schiller (budowlaniec). Premiera gry odbyła się w czasie Nocy Bibliotek.

Uczestnicy wydarzenia mogli przejść trasę gry, zapoznać się z treścią mini wystawy o bohaterach gry, wysłuchać prezentacji Pani Jadwigi Bretes bez której nie mielibyśmy materiałów dotyczących Aliny Prus-Krzemińskiej i Tadeusza Jabłońskiego. Tak Pani Jadwiga jest naszą skarbnica wiedzy odnośnie tych postaci. Dzięki niej mieliśmy także okazję spotkać się i poznać wnuka Pani Aliny Macieja Ziółkowskiego, który odwiedził Solec 28 sierpnia 2023. W czasie wieczoru odbyło się także spotkanie z twórcami gry – solecką młodzieżą oraz trenerką, która prowadziła grupę projektową Annę Maciejewską z Fundacji Good Culture.

Do projektu przyłączyła się także wnuczka Tadeusza Jabłońskiego – Julia. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt nie powstał by także gdyby nie Muzeum Solca im. Księcia Przemysła, Pani Jadwiga Bretes, solecka młodzież oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Solcu Kujawskim.

Wszystkie materiały dostępne są na licencji CCBYSA.