Czym byłby pociąg bez wagonów?

Sama lokomotywa jest praktycznie bezużyteczna. Oczywiście może pojechać w dowolne miejsce, ale nie przewiezie zbyt wielu osób, nie mówiąc już o towarze.

W projekcie: O finansach w bibliotece… oprócz samej lokomotywy jest jeszcze 10 wagonów, które po brzegi wypełnione są treścią. Zobaczcie sami, co kryje każdy wagon.

Wagon 1: Bank przez Internet

Wagon ten jest doskonałym miejscem dla osób, które chcą uzyskać wiedzę z zakresu swobodnego korzystania z własnych finansów, bez względu na miejsce pobytu. Jest to bardzo ważny aspekt zwłaszcza w przypadku podróżujących.

Zajmując miejsce którymkolwiek z przedziałów tego wagonu podróżny rozwinie wiedzę dotyczącą podstawowych usług bankowych. Nie tylko tych dostępnych w Internecie, ale także w świecie realnym. Wszak chcemy, aby nasze oszczędności były jak najbardziej realne.  Po zakończeniu tego etapu podróży pociągiem do Nowej Wiedzy żadne usługi bankowe dostępne w sieci czy e-konto i bezpieczne korzystanie z tego narzędzia nie będą stanowiły zagadki dla pasażerów.

Wagon 2: Bezpieczne finanse w sieci

Idealne miejsce dla każdego, komu nie jest obojętna troska o swoje pieniądze i nie tylko. W obecnych czasach kluczowym aspektem jest także dbanie o własne dane osobowe.

Miejsce w tym przedziale gwarantuje uzyskanie wiedzy z zakresu zabezpieczania swojego komputera, smartfona i przede wszystkim konta bankowego hasłami. Podróżując poznamy mechanizmy działania przestępców internetowych oraz podstawowe sposoby, w jakie wyłudzane są dane. Nauczymy się zwracać uwagę na potencjalne zagrożenia i unikać ich.

Wagon 3: Płatności bezgotówkowe

Jesteś fanem nowoczesnych technologii i nie chcesz być winien komuś 2 groszy? Miejsce w tym wagonie czeka właśnie na Ciebie.

Podróż w tym wagonie pozwoli poznać alternatywne dla gotówki formy płatności. Wiedza na temat kart płatniczych i płatności telefonem przyspieszy Twoje zakupy. Nie będzie konieczności czekania na resztę. Pamiętaj jednak, aby te udogodnienia nie sprawiły, że wydasz więcej niż byś chciał.

Wagon 4: Zakupy przez Internet

W tym wagonie znajdzie się miejsce dla każdego, na kogo na dworcu w Nowej Wiedzy będą czekały torby z zakupami.

Wagon ten gwarantuje aktywne spędzenie podróży. Poszukiwanie produktów, porównywanie cen, wybór metody dostawy i płatności. To tylko nieliczne atrakcje, które przygotowane są przez internetowych sprzedawców. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z nasza myślą. Wtedy warto znać swoje prawa i świadomie z nich korzystać.

Wagon 5: Oszczędzanie i inwestowanie

100% zniżki na bilet w pociągu do Nowej Wiedzy sprawia, że w budżecie podróżnych pojawiają się drobne oszczędności. Co można z nimi zrobić? Tego dowiemy się w tym wagonie.

Kluczem w procesie oszczędzania jest motywacja. Bez niej nie odłożymy pierwszej złotówki. Samo oszczędzanie pozwoli nam zgromadzić kapitał, który następnie możemy inwestować. Poznając produkty bankowe, które pozwolą nam pomnażać pieniądze będziemy jeszcze bardziej świadomymi osobami w świecie finansów osobistych.

Wagon 6: Kredyt i pożyczka

Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem. Zdarzają się sytuacje, gdy musimy skorzystać z pożyczki lub kredytu.

W tym wagonie dowiemy się, jak korzystać z pożyczonych pieniędzy, by nie wpaść w duże kłopoty. Tutaj czeka także praktyczna wiedza na temat sporządzania dokumentów i aspektów, które należy w nich zawrzeć. To wszystko pozwoli podróżnym rozsądnie pożyczać pieniądze, świadomie z nich korzystać i terminowo dokonywać spłat.

Wagon 7: Przezorny zawsze ubezpieczony

Jak w każdej podróży bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Idealne miejsca dla wszystkich, którzy nie myślą tylko o sobie. Tutaj dowiesz się, jakie są rodzaje ubezpieczeń i czy zawsze potrzebujesz ubezpieczenia. Zdobędziesz informacje na temat ogólnych warunków ubezpieczenia i kryteriów, które pozwolą wybrać ci najlepsze ubezpieczenie.

Wagon 8: Dziedziczenie

Wagon dla wszystkich, którzy myślą o swoich bliskich.

Spędzając podróż w tym wagonie pasażer dowie się wszystkiego na temat testamentów. Zobaczy, że można odziedziczyć nie tylko fortunę, ale także długi. Pozna sposoby na odrzucenie niechcianego spadku. To wszystko pozwoli zachować spokój zarówno podróżującemu, jak i jego najbliższym.

Wagon 9: Zarabianie na emeryturze

Ten wagon jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas i chcieliby sobie dodatkowo zarobić.

W pociągu do Nowej Wiedzy doceniamy ludzi, którzy aktywnie spędzając czas. Pomimo pobierania emerytury chcą pracować. W tym wagonie przedstawimy, jak robić to legalnie. Zwrócimy uwagę na limity dodatkowego dochodu i prace, jakie można podjąć.

Wagon 10: Bank centralny

W tym wagonie zajmą miejsce wszyscy, którzy interesują się dużymi pieniędzmi.

Wygodne fortele pozwolą w komfortowych warunkach poznać świat banku centralnego. Jak i gdzie wytwarzane są pieniądze, co to jest inflacja, jaki jest wpływ banku centralnego na gospodarkę? Odpowiedzi na te pytania znajdą podróżujący tym wagonem.

Tak przedstawia się nas pociąg do Nowej Wiedzy. Po szczegóły dotyczące treści, którymi wypełnione są poszczególne wagony zapraszamy do galerii zdjęć.