Podczas dzisiejszych zajęć przenosiliśmy nasze biurka na ekrany komputerów.

Tytuł dzisiejszego wpisu jest trochę tajemniczy. Wstęp również nie za wiele mówi. Nie będziemy jednak trzymać Was w niepewności. Podczas dzisiejszych zajęć analizowaliśmy ekran startowy.

Jak sama nazwa wskazuje jest to ekran, który pojawia się bezpośrednio po włączeniu komputera. Przez niektórych nazywany jest on pulpitem. Na naszych zajęciach również stosowaliśmy te nazwy zamiennie.

Przed zajęciami dla naszych uczestników pulpit był białą, niezapisaną kartą. W toku zajęć karta ta zapisywała się kolejnymi informacjami. Pojawiały się ikony programowe i systemowe, ikony folderów i przeglądarek internetowych. Na razie bez ładu i składu, ale wszystko poukładamy na kolejnych zajęciach. Najważniejsze,  że seniorzy wiedzą, co może znajdować się na pulpicie.

Przedstawiliśmy także kilka informacji na temat paska zadań. Ten obszar ma przede wszystkim służyć użytkownikowi komputera jako pomoc. Możemy z niego uzyskać informacje o dacie i godzinie, dostępie do sieci internetowej, informacje o języku. Na pasku powiadomień sprawdzimy głośność dźwięków czy bezpiecznie odłączymy pendrive’a.

Mały fragment paska zadań to opcje językowe. Uczestnicy zajęć wiedzą, jak mogą zmienić język z polskiego na obcy i odwrotnie. Wiedzą też, w jakich sytuacjach warto zmieniać język.

Przypinanie i odpinanie ikon, a także ich porządkowanie na pasku zadań nie stanowi problemu dla kursantów. Żadnego problemu nie sprawia im także wyszukiwanie plików oraz korzystanie z możliwości znajdujących się w menu start.

W galerii zdjęć możecie zobaczyć, jak uczestnicy kursu radzili sobie z dzisiejszymi zadaniami.

Wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy na wystawę zdjęć Pani Danuty Adamczyk. Już jutro o godzinie 18:00 w Soleckim Centrum Kultury będziemy brać udział w otwarciu wystawy. My będziemy i Was również Zapraszamy.