Podwójna okazja do świętowania – nie mogło nas tam zabraknąć.

Zgodnie z zapowiedziami pracowników soleckiego muzeum wczoraj odbyło się otwarcie wystawy czasowej Patron. Zaprosiliśmy więc uczestników projektu i wszystkich przyjaciół do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Jak zwykle pracownicy Muzeum Solca im. księcia Przemysła nie zawiedli oczekiwań odwiedzających. Wystawa była przygotowana perfekcyjne. Przechadzając się między eksponatami niejednokrotnie można było usłyszeć odgłosy zachwytu i zdziwienia. Związane one były z wielością okazów prezentowanych w gablotach. Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy, w ilu obszarach pojawiają się wzmianki o św. Stanisławie.

Sama wystawa była jedną z atrakcji wczorajszego dnia. Drugą były obchody 10-lecia powstania muzeum. Patrząc przez pryzmat działalności tej instytucji trudno uwierzyć w to, że muzeum istnieje dopiero od 10 lat.

Obchody okrągłej rocznicy istnienia museum zostały uświetnione przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim. Przy wsparciu pań: Małgorzaty Fiałkowskiej, Małgorzaty Radke i Agnieszki Wysockiej przygotowali obraz sceniczny Zofii Kossak pt Kielich krwi. Obraz przedstawiał epizody z życia św. Stanisława. Było to doskonałym uzupełnienie i poszerzenie wystawy.

Dziękując za udział w otwarciu wystawy i obchodach 10-lecia muzeum życzymy kolejnych wielu lat owocnych prac na polu kultywowania lokalnej tradycji. Pasja i zaangażowanie pracowników muzeum są doskonałą promocją historii naszego miasta zarówno wśród jego mieszkańców, jak i turystów.