Święta Wielkiej Nocy tuż tuż. Pora więc na przygotowanie pisanek.

W projekcie Klik w kulturę pisanki przybrały jednak nieco inny wymiar. Nie były to tradycyjne jajka. U nas świątecznymi pisankami były zajęcia z programu WordPad. Uczestnicy poznali jego tajniki i funkcjonalności. Dowiedzieli się, w jaki sposób można sformatować tekst, by odpowiadał naszym wymaganiom.

Po dość długim wstępie teoretycznym przyszła pora na ćwiczenia. Przełożenie teorii na praktykę nie było łatwym zadaniem. Zwłaszcza dlatego, iż dla części uczestników były to dosłownie pierwsze kroki w tworzeniu dokumentów tekstowych.

Jutro o godzinie 17:00 udajemy się do Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim. Będzie to kolejne wydarzenie w ramach projektu. Tym razem weźmiemy udział w otwarciu wystawy poświęconej patronowi naszego miasta św. Stanisławowi. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udział w tym wydarzeniu.