5 informacji, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem projektu Klik w kulturę.

1. Skąd wziął się pomysł na projekt?

Zajęcia komputerowe będące głównym elementem projektu Klik w kulturę powstały na bazie zajęć Komputerowego Klubu Seniora, które odbywają się w naszej bibliotece od 2011 roku. Zajęcia te to nie tylko ponad 200 przeszkolonych seniorów. To także setki godzin doświadczenia, które zaowocowało opracowaniem materiałów prezentowanych uczestnikom zajęć. To tysiące pytań i odpowiedzi, uwag i spostrzeżeń, które przerodziły się w projekt Klik w kulturę. To przede wszystkim zaangażowanie pracowników Biblioteki Publicznej, a zwłaszcza Pani Katarzyny Wojtczak, która prowadzi zajęcia od początku istnienia kursu w soleckiej bibliotece.

2. Skąd mamy sprzęt komputerowy?

Zajęcia projektu Klik w kulturę będą odbywały się na sprzęcie komputerowym podarowanym Bibliotece Publicznej przez biuro poselskie Pana Janusza Zemke. Dzięki temu nie wszyscy uczestnicy będą musieli posiadać własne komputery.

3. Jaki jest regulamin projektu?

Poniżej w załącznikach znajduje się Regulamin projektu Klik w Kulturę. Znajdują się tam wszelkie informacje dotyczące udziału w projekcie.

4. Jak się zgłosić na projekt?

W załącznikach znajduje się także formularz zgłoszenia do projektu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o jego wydrukowanie i przyniesienie do Biblioteki Publicznej w godzinach jej otwarcia.

Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie prosimy o telefon do Biblioteki Publicznej. Pod numerem 52-387-01-52 uzyskają Państwo informację o wolnych miejscach.

5. Kiedy i gdzie będzie spotkanie organizacyjne?

We wtorek 15.01.2019 wszystkie osoby, które zgłosiły się w Bibliotece Publicznej zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w Bibliotece Publicznej o godzinie 9.30.