Dzień pełen wrażeń za nami.

Dzisiejsze zajęcia przejdą do historii jako jedne z najdłuższych w projekcie Klik w kulturę. Może nie dla naszych uczestników, ale dla nas prowadzących z pewnością.

Tradycyjnie zajęcia rozpoczęliśmy o godzinie 10:00. Pierwsza grupa seniorów poznała tajniki personalizacji komputera. Jak zmienić tło pulpitu, przesuwać ikonki po nim, zmienić rozmiar czcionki, czy oszczędzać energię. Cel związany z edukacją komputerową został zrealizowany.

Zaraz po zajęciach z komputerami udaliśmy się do Muzeum Solca im. księcia Przemysła w Solcu Kujawskim. Tam,  po raz drugi w ramach projektu, zetknęliśmy się z kulturą. Tym razem poznaliśmy nabytki soleckiego muzeum. W trakcie zwiedzania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących naszego miasta i jego historii. Nie wiem czy wiecie, że w naszym muzeum znajdują się eksponaty z Wysp Zielonego Przylądka. Wśród eksponatów znalazł się jeden dostarczony przez uczestnika naszego kursu. Widać więc, że nasi kursanci, nie tylko w ramach projektu, uczestniczą w szeroko rozumianej kulturze.

W muzeum spotkaliśmy słuchaczy z drugiej projektowej grupy, a także naszych przyjaciół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i wspólnie z nami odwiedzili muzeum.

Po wizycie w muzeum razem z drugą grupą kursantów wróciliśmy do biblioteki i przeprowadziliśmy zajęcia. Tak po kolejnych 90 minutach zajęć przyszła pora na zasłużoną przerwę, a w zasadzie brak przerwy, ponieważ przygotowywaliśmy dla Was ten wpis.

Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć. Dzisiaj zobaczycie tam nie tylko zdjęcia z zajęć, ale także część z eksponatów, które my oglądaliśmy w muzeum. Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom muzeum i wszystkim solecczanom, którzy przyczyniki się do powstania wystawy. W szczególności chcielibyśmy podziękować Panu Łukaszowi Wojteckiemu, który w niezwykle ciekawy sposób przekazał nam historie związane z najnowszymi nabytkami soleckiego muzeum.