Nieco ponad tydzień temu rozpoczął się rok 2019. Pomyśleliśmy, by rozpocząć go miłym akcentem dla naszych użytkowników. Informujemy więc, że właśnie rozpoczynamy realizację projektu Klik w kulturę.

Pod tą tajemniczą nazwą kryją się zajęcia komputerowe dla seniorów, ale nie tylko one. Projekt Klik w kulturę ma pokazać osobom starszym, jak można wykorzystać komputer do poszukiwania interesujących akcji, wydarzeń, imprez kulturalnych.

Sprawne posługiwanie się komputerem i Internetem wymaga jednak poznania podstaw jego użytkowania. Dlatego dla uczestników projektu przygotowaliśmy cały kurs, który łagodnie wprowadzi ich w wirtualny świat. Podczas 20 zajęć poznają oni nie tylko sam komputer. Nauczą się także tworzenia dokumentów tekstowych, wyszukiwania informacji, tworzenia oferty kulturalnej, podstawowej obróbki zdjęć, zakładania i obsługi poczty elektronicznej.

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Wkrótce przekażemy więcej informacji na temat projektu. Śledźcie naszą stronę internetową i bądźcie na bieżąco.