Kolejną edycję projektu „O finansach w bibliotece” czas zacząć.

Po raz kolejny nasza Biblioteka zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), a wspieranego finansowo przez Narodowy Bank Polski.

Kolejna grupa soleckich seniorów zapozna się z zagadnieniami związanymi z bankowością elektroniczna i szerokim zakresem wiedzy dotyczącej finansów osobistych. 15 maja zorganizowaliśmy spotkanie organizacyjne, podczas którego zapoznaliśmy uczestników kursu z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi jego realizacji. Seniorzy będą szkoleni w następujących obszarach tematycznych:

Zajęcia 1: Racjonalne gospodarowanie budżetem domowym.

Zajęcia 2: Bank przez Internet.

Zajęcia 3: Lokaty, kredyty i karty.

Zajęcia 4: Ubezpieczenia

Zajęcia 5: Bank Centralny i inne banki.

Podczas pierwszego spotkania dokonaliśmy wszelkich formalności, a seniorzy wypełnili quiz poziomujący. Na jego podstawie zdecydujemy, jaki poziom (podstawowy czy zaawansowany) będziemy realizować z uczestnikami zajęć. Spotkania prowadzone są przez bibliotekarzy: Katarzynę Wojtczak i Pawła Marchel, którzy zostali przeszkoleni przez przedstawicieli FRSI. Cały kurs realizowany będzie w oparciu o materiały przygotowane przez specjalistów z Narodowego Banku Polskiego.

Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkań, które będą umieszczane na stronie internetowej Biblioteki.