W słoneczny październikowy dzień grupa 112 seniorów z naszej gminy rozpoczęła kolejny rok akademicki w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filii w Solcu Kujawskim.   

 

Na zdjęciu widać grupę starszych osób stojących w rzędzie
Grupa nowych studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku roku akademickiego 2021/2022.

Witamy nowych studentów

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego była pierwszym takim wydarzeniem dla grupy 13 seniorów. Właśnie tyle osób zostało nowymi studentami soleckiej filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest to doskonałe potwierdzenie, że idea uczenia się przez całe życie jest bardzo popularna wśród soleckich seniorów, a sam Uniwersytet Trzeciego Wieku potrzebny. 

Zdrowie w centrum uwagi

Całą inaugurację możemy podsumować jednym zdaniem: Zdrowie jest najważniejsze. 

W części wprowadzającej dr inż. Cezary Kościelak prof. WSG przedstawił ciekawe informacje na bardzo aktualny temat szczepień. I nie były to tylko wiadomości o szczepieniach przeciw koronawirusowi. To także garść informacji o innych, ważnych nie tylko dla seniorów szczepieniach. 

Temat wykładu inauguracyjnego był również związane ze zdrowiem. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku dowiedzieli się, jakie są: Cudowne dary przyrody – dla zdrowia. Dziekan WSG przedstawił kilka substancji, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Krótko przedstawił każdą z nich i powiedział na, jakie funkcje naszego organizmu mają najkorzystniejszy wpływ.

 

Dodatkowe atrakcje

Wykład był główną częścią inauguracji. Dla uczestników przygotowana została jeszcze jedna atrakcja. Mogli oni bowiem skorzystać z oferty Galerii Homo Faber. Tam znajduje się wystawa plakatów zatytułowana Ocean, której inspiracją jest fragment powieści Solaris Stanisława Lema. 

Sama wystawa została zorganizowana z okazji 100 rocznicy urodzin autora. 

 

Dbamy o seniorów

Zdrowie słuchaczy Uniwersytetu jest dla nas wartością nadrzędną. Dlatego tegoroczna inauguracja ponownie odbyła się w sali widowiskowej Soleckiego Centrum Kultury. 

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich studentów. Dzięki uprzejmości dyrektor SCK pani Reginy Osińskiej najbliższe wykłady odbędą się również w sali widowiskowej SCK. Dzięki temu słuchacze Uniwersytetu nie tylko zdobędą wiedzę w komfortowych  warunkach, ale także będą mieli zapewnione, tak ważne w obecnych czasach, bezpieczeństwo.