Czekaliśmy, czekaliśmy aż się doczekaliśmy.

Ponad pół roku czekaliśmy aż odbędzie się wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I wreszcie mamy to. Dziś odbył się pierwszy wykład w roku akademickim 2020/2021.

Prof. WSG dr inż. Cezary Kościelak, dziekan UTW uroczyście, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, rozpoczął kolejny rok zdobywania wiedzy. Po krótkim i treściwym wstępie poświęconym koronawirusowi przeszedł do właściwego tematu wykładu. Tym razem przedstawił, dla wielu nowe, zagadnienie magnetoterapii. Przede wszystkim skupi l się na prezentacji jej wpływu na organizm człowieka i pozytywnej roli w leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości (głównie bólów). Profesor wyjaśnił, jak posługiwać się sprzętem do magnetoterapii, gdzie go kupić i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Spragnieni nowej wiedzy z niecierpliwością czekamy na kolejne wykłady. Najbliższy już 19 października w Soleckim Centrum Kultury.

Przychodząc na wykłady pamiętajmy o kilku zasadach:

1. Przyjdź na wykład do swojej grupy (grupa I – godzina 11:00, grupa II – godzina 13:00)

2. Pamiętaj o zakrywaniu ust i nosa.

3. Zajmuj tylko wyznaczone miejsca.

4. Pamiętaj o zachowaniu dystansu społecznego.

5. Przed wejściem na wykład pamiętaj o wpisaniu się na listę obecności.

6. Pamiętaj o dezynfekcji rąk.

Te kilka zasad sprawi, że wszyscy będziemy bezpieczniejsi.

Inauguracja roku akademickiego i przeprowadzenie wykładu nie byłoby możliwe, gdyby nie gościnność i wsparcie Soleckiego Centrum Kultury. Za możliwość organizowanie wykładów i pomoc dziękujemy pani dyrektor Reginie Osińskiej i pracownikom Soleckiego Centrum Kultury.