To już 8 raz, kiedy spotykamy się, by rozpocząć kolejny rok nauki.

Październik jest miesiącem, kiedy studenci kończą swoje wakacje i rozpoczynają kolejny rok nauki. Nie inaczej była w Solcu Kujawskim, gdzie grupa blisko 140 słuchaczy rozpoczęła kolejny rok akademicki w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę z Wyższą Szkołę Gospodarki nie spodziewaliśmy, że w tak krótkim czasie rozrośnie się do takich rozmiarów. Z grupy ok. 40 osób staliśmy się jedną z największych filii Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki. Sieci, której historię przypomniał w kilku zdaniach Prezydent WSG doc. Krzysztof Sikora.

Świadczy to nie tylko o aktywności soleckich seniorów. Jest to także dowód na to, że osoby starsze w Solcu Kujawskim chcą się rozwijać, edukować i zdobywać nową wiedzę. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż stale otrzymujemy sygnały od naszych użytkowników o chęci przystąpienia do grona słuchaczy UTW. W miarę możliwości staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie, czego dowodem jest włączenie w poczet studentów grupy 17 nowych słuchaczy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wykłady, kolejne pomysły i inicjatywy wypływające od seniorów. Wszak oni najlepiej wiedzą czego potrzebują i co jest dla nich najlepsze. Z chęcią włączymy się i pomożemy, jak tylko będziemy mogli, by działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Solcu Kujawskim była zauważana. Nie tylko na naszym lokalnym podwórku, ale także w skali całej Polski.

Rok akademicki 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filii w Solcu Kujawskim uważamy za otwarty.