W „Hotelu Słów”, dnia 18 marca 2023 r. zamieszkało kilku soleckich poetów : Anna, Bogusława, Grażyna, Justyna, Magdalena, Małgorzata, Mirosław, Tomasz. To osoby, które chętnie poddają się działaniu i inspiracji Kalliope, Erato, Euterpe… Greckie MUZY, które od dawna wędrują po świecie, odwiedzają i nasze miasto i na szczęście mają się kim opiekować!

            Poetów w naszych szeregach ciągle przybywa, w naszym „Hotelu” otwierają się nowe pokoje dla poszukujących słów. Mają one wyrażać uczucia, myśli, refleksje, spostrzeżenia, obserwacje, porywy wyobraźni, zatem wszystko, co tylko wrażliwość poetom podpowiada.          

Mieszkańcy „Hotelu” są różni, mają różne charaktery, temperamenty, sposoby widzenia świata, ale… łączy ich wiara, że poezja jest ważna, ważne jest słowo, że jest tym, co można pomnażać i czym można się dzielić.

            „Hotel Słów” jest otwarty, może w nim zamieszkać na stałe, albo chociażby na chwilę każdy, kto działaniu muz poezji choć trochę się poddaje, kto chciałby pójść za głosem C.K. Norwida, żeby…„odpowiednie dać rzeczy słowo”! Zapraszamy!

Spotykamy się w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18:00.

Uczestniczymy w każdej imprezie w której panuje atmosfera akceptacji, przyjaźni i szacunku.

Mamy zamiar zapraszać innych do wspólnego delektowania się pięknym słowem.

Organizujemy spotkania podczas, których stwarzamy przestrzeń do dialogu, wypracowywania kompromisu oraz rozmów o życiu. A wszystko to dzieje się dzięki pięknym słowom, które tworzymy.