Śmiać się też trzeba umieć.

Seniorzy soleckiej filii UTW wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym przez słuchaczy Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. “Młodość przychodzi z wiekiem”.

Młodzi duchem aktorzy przygotowali przedstawienie, w którym pokazali, jak w “pięknym wieku” należy się cieszyć życiem. Występ przeplatany był polskimi piosenkami. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie utworów z młodości.

Tekst samego przedstawienia obfitował w pełne humoru teksty. Tytułowa “erotyczna powierzchnia użytkowa” była odpowiedzią na przytyk do nieco bardziej krągłych kształtów jednej z pań.

Przedstawienie było swego rodzaju manifestem. Manifestem przeciwko starzeniu się, niemocy, smutkowi i lekceważeniem potrzeb seniorów. Poprzez teatralną formę przedstawienia toruńscy seniorzy mówią stanowcze NIE wymienionym wyżej zjawiskom.

Soleccy seniorzy podobnie jak ich toruńscy rówieśnicy “jeszcze w zielone grają, jeszcze nie umierają”. Przejawem tego jest ich aktywność na różnych polach.

Bawić się, śmiać i cieszyć każdą chwilą to życzenia naszych seniorów do toruńskich żaków Uniwersytetu Trzeciego wieku. Tym pozytywnym przekazem dziękujemy za zaproszenie. Życzymy kolejnych cudownych spektakli i zapraszamy do nas częściej.