Odjazdowy Bibliotekarz

Kategoria: Z życia biblioteki

Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem: „Szlakiem tajemnicy Mennonitów”. Rajd odbędzie się 3 lipca 2021 (sobota) o godz. 10:00. 

Bardzo nam miło, że możemy Was zaprosić na kolejny rajd biblioteczny. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem: „Szlakiem tajemnicy Mennonitów”. Rajd odbędzie się 3 lipca 2021 (sobota) o godz. 10:00. Podczas rajdu poznamy niezwykłe miejsca w okolicy Solca Kujawskiego związane z Mennonitami. Rozwiążemy także zagadkę kryminalną na podstawie powieści, która idealnie wpasowuje się w klimat rajdu bibliotecznego ( nie zdradzimy tytułu ponieważ nie chcemy zabrać Wam zabawy 😉 ). Czekają na Was gry, zabawy i nagrody :).

PLAN: 1. Wyruszamy z biblioteki o godz. 10:00.
2. Pierwszy przystanek: Czarna Warszawa.
3. Drugi przystanek: Cmentarz Mennonicko-Ewangelicki w Otorowie.
4. Trzeci i ostatni przystanek to Biblioteka – Piknik literacki

Nad naszym bezpieczeństwem w czasie rajdu będą czuwać członkowie KTR TORPEDO a poprowadzi go Ewa. O ciekawostki historyczne zadba Łukasz z Muzeum Solca im. Księcia Przemysła.

W rajdzie może uczestniczyć, każdy kto czuje się na siłach ale jest jedno kryterium. Dokładnie dotyczy to dzieci i młodzieży do 15 roku życia, które mogą uczestniczyć tylko z rodzicem czy też opiekunem prawnym. Młodzież od 15 do 18 lat może uczestniczyć w rajdzie pod warunkiem dostarczenia zgody podpisanej przez opiekunów. Formularz zgody znajduje się poniżej.

Trasa