Gry w bibliotece – Gralnia #1

Kategoria: Z życia biblioteki

Po sukcesie gier planszowych, który związany był z Nocą Bibliotek, gry na stałe zawitały do biblioteki. Gralnia to nowa inicjatywa, która w każdą pierwszą sobotę miesiąca będzie gromadziła fanów gier różnego rodzaju.

Gralnia – pomysł z długą historią

Gralnia to pomysł, który pojawił się w bibliotece już jakiś czas temu. Jeszcze przed pandemią działa w bibliotece Klub Gier, w którym dzieci i młodzież mogli się spotkać i zagrać w swoje ulubione gry. Pozostało tylko wpaść na pomysł, jak w to wszystko włączyć dorosłych?

O wielu lat gry towarzyszą nam także podczas Nocy Bibliotek. Są one stałym elementem tego wydarzenia. Jak się okazało w tym roku bardzo potrzebnym.

Noc Bibliotek jest tylko raz w roku, a my chcieliśmy wykorzystać potencjał gier w szerszym zakresie. Stąd pomysł przygotowania przestrzeni dla dzieci i dorosłych, dla małych i dużych, dla profesjonalistów i początkujących fanów gier. Tak powstała Gralnia.

Gralnia – miejsce, w którym zostaniesz mistrzem gry

Gralnia to inicjatywa dla każdej osoby, która lubi gry. Zawsze będziemy proponować jakieś gry, które będą czekały na uczestników.

Ideą Gralni jest jednak integrowanie społeczności lokalnej. Dlatego zachęcamy, aby każdy przyniósł na spotkanie swoją ulubioną grę i przedstawił ją. U nas każdy może zostać mistrzem swojej ulubionej gry.

Pierwsze koty za płoty

Za nami pierwsze spotkanie w ramach Gralni, które odbyło się 5 listopada. Jak je oceniamy? Według nas było SUPER.

  1. Uczestnicy. Frekwencja pozytywnie nas zaskoczyła i w trakcie spotkania musieliśmy dostawiać kolejne stoły. Byli dzieci i dorośli, osoby indywidualne i całe rodziny.
  2. Gry. Takiej różnorodności dawno nie widzieliśmy. Co najważniejsze znalazły się osoby, które przyniosły własne gry i przeprowadziły innych przez rozgrywkę.
  3. Dobra zabawa. Pozytywne emocje, radość, skupienie, uśmiech, tego wszystkiego nie brakowało podczas pierwszego spotkania i nie będzie brakowało nigdy.

Plany na przyszłość

Gralnia pozostanie z nami na dłużej. To już pewne. Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2022 r. Startujemy o godzinie 17:00, oczywiście w bibliotece. Do godziny 22.00 każdy będzie mógł przyjść, by rozegrać partię swojej ulubionej gry.

Już teraz dochodzą nas słuchy, że są osoby, które planują odwiedzić Gralnię w grudniu. Co więcej proponują nam gry, które powinny się pojawić. Dzięki takiej postawie wiemy, że 3 grudnia będziemy grać m. in. w tysiąca.

Gralnia

3 grudnia 2022

17:00 – 22:00