Drodzy Przyjaciele!

Dzięki Waszej obecności, miłym słowom i wsparciu, które otrzymujemy od Was mamy energię do nieustannego działania i ciągłego szukania ciekawych pomysłów. Właśnie znajdujecie się w miejscu gdzie pragniemy podzielić się z Wami wrażeniami z akcji w których także uczestniczyliście oraz wydarzeniami online, które służyły nie tylko naszej lokalnej społeczności.

wtorek, 02 marzec 2021 13:26

Nie do końca dwa rozwiązania – Labirynt zagadek #4 Pentomino

Zobacz, jak niewiele trzeba, by rozwiązać zagadkę pentomino.

Nie do końca 2 rozwiązania

W tytule wpisu, w którym prezentowaliśmy zagadkę pentomino wspomnieliśmy, że ma ona tylko 2 rozwiązania. Jest to prawda i nieprawda.

Rzeczywiście w zaproponowanej przez nas wersji (prostokąta o bokach 3 i 20 kwadratów) są tylko dwa rozwiązania. przerzucając jednak rozwiązanie wzdłuż poszczególnych boków otrzymamy więcej wariantów.

Łamigłówka daje jednak możliwość zdecydowanie dłuższej zabawy. Liczba modyfikacji jest zdecydowanie większa. Możemy np. układać figurą o bokach długości 6 i 10 kwadratów podstawowych (kwadratów, tworzących element każdej figury), 4 i 15 kwadratów. Możemy próbować ułożyć każdy prostokąt, którego pole wyniesie 60 kwadratów.

Twórz własne figury

Zachęcamy do tworzenia własnych wariantów zagadki. Możecie w ten sposób doskonale bawić się z waszymi rodzicami i dziećmi. Będzie to także doskonała zabawa na każde rodzinne spotkanie.

Czytany 88 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 marzec 2021 13:32