Drodzy Przyjaciele!

Dzięki Waszej obecności, miłym słowom i wsparciu, które otrzymujemy od Was mamy energię do nieustannego działania i ciągłego szukania ciekawych pomysłów. Właśnie znajdujecie się w miejscu gdzie pragniemy podzielić się z Wami wrażeniami z akcji w których także uczestniczyliście oraz wydarzeniami online, które służyły nie tylko naszej lokalnej społeczności.

piątek, 26 luty 2021 13:54

12 figur i tylko 2 rozwiązania – Labirynt zagadek #4 Pentomino

Jest wiele zagadek, w których musimy coś ułożyć. Ta jest jednak wyjątkowa, bo posiada tylko 2 rozwiązania. Sprawdź, czy znajdziesz choć jedno z nich.

Zagadka z matematyką w tle

Pentomino to łamigłówka, której nazwę nadał amerykański matematyk Salomon W. Golomb. Zarówno on, jak i wielu innych matematyków, którzy zajmowali się tą zagadką pokazuję, że matematyka to nie tylko liczby i dziwne znaczki. To także różnego rodzaju układanki i logiczne zagadki, których rozwiązanie nie zawsze związane jest z liczbami.

Czytany 112 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 luty 2021 14:02