wtorek, 20 październik 2020 10:48

Pogotowie książkowe

Na niebiskim tle widać osobą trzymającą książki. Z prawej strony jest napis sprawdź komu dowieziemy książki do domu. Na dole jest napis Pogotowie książkowe Na niebiskim tle widać osobą trzymającą książki. Z prawej strony jest napis sprawdź komu dowieziemy książki do domu. Na dole jest napis Pogotowie książkowe

Sprawdź komu dowieziemy książki do domu.

Trudna sytuacja epidemiologiczna przyczyniła się do wprowadzenia udogodnienia dla naszych czytelników. W trosce o zdrowie osób starszych, przewlekle chorych i mających problemy z poruszaniem się przygotowaliśmy usługę wypożyczenia książek z dowozem do domu. Poniżej znajduje się regulamin, w którym zawarliśmy podstawowe zasady związane z nową usługą.

Regulamin wypożyczania książek z dowozem do domu

1.  Wypożyczanie z dowozem do domu to usługa Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim kierowana do seniorów, osób przewlekle chorych i mających problemy z poruszaniem się.

2.  Usługa wypożyczania z dowozem do domu obowiązuje na terenie miasta Solec Kujawskim.

3.  Usługa wypożyczania z dowozem do domu jest bezpłatna.

4.  Usługa wypożyczenia z dowozem do domu jest kierowana do osób, które są czytelnikami Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim tzn. posiadają kartę czytelnika.

5.  Usługa wypożyczania z dowozem do domu możliwa jest po uprzednim kontakcie z bibliotekarzem:

5.1.            Kontakt telefoniczny: 52-387-01-52

5.3.            Facebook: www.facebook.com/BibliotekaSolecKujawski

6.  Skorzystanie z usługi wypożyczenia z dowozem do domu możliwe jest po uprzednim zwrocie wcześniej wypożyczonych książek. Zwrot może zostać dokonany w dniu dostarczenia nowych książek.

7.  Dostarczenie książek do czytelnika będzie odbywało się w następujących terminach:

7.1.            Osiedle staromiejskie: poniedziałek w godzinach 10:00 – 12:00.

7.2.            Osiedle leśne: środa w godzina 10:00 – 12:00.

7.3.            Osiedle toruńskie: piątek w godzinach 10:00 – 12:00.

8.  Aby otrzymać książkę należy zamówić ją najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień dostarczenia wyznaczony dla konkretnego osiedla (w godzinach otwarcia biblioteki).

8.1.            W przypadku osiedla staromiejskiego (dostarczenie w poniedziałek) zgłoszenia książek należy dokonać najpóźniej w piątek.

9.  W celu potwierdzenia dostarczenia książek bibliotekarz skontaktuje się z czytelnikiem.

9.1.            W celu kontaktu z czytelnikiem konieczne będzie podanie numeru telefonu podczas składania zamówienia.

10.      Dane podawane podczas zamawiania książek będą wykorzystywane wyłącznie przez pracowników Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim w zakresie, jaki jest niezbędny do skutecznego dostarczenia książek do czytelnika.

11.      Jeżeli jesteś na kwarantannie poinformuj o tym fakcie bibliotekarza. Wspólnie ustalicie bezpieczny sposób dostarczenia książek do Ciebie.

12.      Wszystkie zapisy znajdujące się w Regulaminie Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim, zwłaszcza te dotyczące terminu wypożyczenia książek, obowiązują także w przypadku usługi wypożyczenia z dowozem do domu.

13.      W miarę możliwości będziemy starali się dostarczyć wszystkie zamówione książki.

Czytany 619 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 luty 2021 10:32