BlogZapowiedzi, relacje, zdjęcia

piątek, 08 marzec 2019 14:26

Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim © Agnieszka Ossowska

Kolejne spotkanie autorskie w naszej bibliotece za nami. 

Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć Pana Radosława Sikorskiego. Wieloletni polityk, przybliżył nam kulisy swojej pracy. 

Przeciętny obywatel nie dostrzega różnicy w pracy Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pan Radosław Sikorski pełnił funkcję ministra w obu resortach. Korzystając z własnego doświadczenia przedstawił różnicę w racy w obu jednostkach. Wielkość, zakres obowiązków i odpowiedzialności to największe różnice w kierowaniu pracami obu ministerstw. 

Nasz Gość zwracał także uwagę na różnice w pracy zwykłego posła, a ministra. Różnica jest tak duża, że wiele osób nie jest sobie w stanie z nią poradzić. Właściwą - zdaniem Pana Ministra - drogą jest ta, w której na początku polityk zostaje wiceministrem, a dopiero później awansuje na ministra. 

Pan Radosław Sikorski opowiadał wiele ciekawych historii z życia polityka. Tym, co wzbudzało szczególne zainteresowanie publiczności było zdradzanie tajników dyplomacji. Dyskusje i wystąpienia na najwyższym szczeblu, negocjacje, ustalanie najważniejszych dla narodu spraw. Kulisami tych działań podzielił się z nami nasz Gość. 

O szczególnym zainteresowaniu tematem świadczy fakt ilości pytań od publiczności. Na wszystkie chętnie odpowiadał nasz Gość. Na koniec wspólne zdjęcie i podpisy w książkach. 

 

Czytany 804 razy