Drodzy Przyjaciele!

Dzięki Waszej obecności, miłym słowom i wsparciu, które otrzymujemy od Was mamy energię do nieustannego działania i ciągłego szukania ciekawych pomysłów. Właśnie znajdujecie się w miejscu gdzie pragniemy podzielić się z Wami wrażeniami z akcji w których także uczestniczyliście oraz wydarzeniami online, które służyły nie tylko naszej lokalnej społeczności.

piątek, 15 styczeń 2021 12:48

Labirynt – Labirynt zagadek #1

Na czarnym tle z lewej strony znajduje się zielony obrys mózgu. Z prawej strony zielony napis Labirynt Zagadek. Pod spodem jest napis #1 Labirynt Na czarnym tle z lewej strony znajduje się zielony obrys mózgu. Z prawej strony zielony napis Labirynt Zagadek. Pod spodem jest napis #1 Labirynt

Tytułowy labirynt pierwszą zagadką nowego cyklu.

Dziś proponujemy wam nowy cykl. Labirynt zagadek, bo o nim mowa to seria łamigłówek, które pozwolą wam rozruszać szare komórki i jednocześnie doskonale się bawić. Co dwa tygodnie będziemy prezentowali kolejną zagadkę.

Co mogłoby być pierwszą łamigłówką, która się ukaże w ramach Labiryntu zagadek? Zastanawialiśmy się nad tym i doszliśmy do jednego wniosku. Musi to być tytułowy labirynt.

Tylko jedno rozwiązanie

Patrząc na linie labiryntu aż trudno sobie wyobrazić, że jest tylko jedno prawidłowe rozwiązanie.

Tworząc labirynt nie raz zastanawialiśmy się czy można usunąć ten fragment linii. Czy wymazanie tej części nie sprawi, że będzie więcej dróg rozwiązania, albo co gorsza nie będzie można wyjść z labiryntu.

3 kroki do doskonałej zabawy

Teraz pora na ciebie. W 3 krokach rozwiąż łamigłówkę.

1.    Wydrukuj labirynt w wersji czarno-białej (załącznik na dole strony).

2.    Znajdź właściwą drogę.

3.    Podziel się rozwiązaniem w komentarzu na naszym facebooku.

Przygotowując i rozwiązując labirynt doskonale się bawiliśmy. Teraz pora na ciebie.

Zanim rozpoczniesz…

Chcemy, żebyś dobrze bawił się rozwiązując zagadkę. Dlatego proponujemy kilka wskazówek zanim rozpoczniesz rozwiązywanie.

1.    Przygotuj sobie 2-3 różne kolory długopisów, pisaków, zakreślaczy.

2.    Jednym kolorem zaznaczaj prawidłową drogę, a w miejscu rozwidleń zmieniaj kolor.

3.    Gdy zauważysz, że droga nie jest prawidłowa od razu zorientujesz się, do którego miejsca musisz wrócić.

4.    Na koniec właściwą drogę zaznacz czarnym markerem. Zrób zdjęcie i wstaw na naszego facebooka.

5.    I pamiętaj: jest tylko jedno prawidłowe rozwiązanie.

Zapraszamy do zabawy.

Prawidłowe rozwiązanie przedstawimy we wtorek.

Czytany 123 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 luty 2021 10:01