Drodzy Przyjaciele!

Dzięki Waszej obecności, miłym słowom i wsparciu, które otrzymujemy od Was mamy energię do nieustannego działania i ciągłego szukania ciekawych pomysłów. Właśnie znajdujecie się w miejscu gdzie pragniemy podzielić się z Wami wrażeniami z akcji w których także uczestniczyliście oraz wydarzeniami online, które służyły nie tylko naszej lokalnej społeczności.

poniedziałek, 12 październik 2020 11:21

Noc Bibliotek 2020 za nami

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zajęcia dla dzieci, film, solidna porcja wiedzy i książki. Tak wyglądała Noc Bibliotek 2020 w naszej bibliotece.

Atrakcje dla dzieci

Obostrzenia epidemiologiczne nie przeszkodziły nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć dla dzieci.

Tym razem tematem przewodnim była Tajemnica gazety. Na podstawie książki o takim właśnie tytule zostały przygotowane zagadki i zadania dla dzieci. Uczestnicy zajęć rozwiązywali krzyżówki, malowali, rozszyfrowywali tajne wiadomości.

Po serii zadań zaprosiliśmy wszystkich na wspólny seans filmowy. W tym roku oglądaliśmy film Jakub, Mimmi i gadające psy.

 

Atrakcje dla dorosłych

Dla nieco starszych użytkowników przygotowaliśmy szereg inicjatyw, w których na pierwszym planie pojawiły się książki.

Przede wszystkim przygotowaliśmy nowości. Zarówno te w naszych bibliotecznych zbiorach, jak i na naszej bookcrossingowej drabince, która na czas Nocy Bibliotek stała się całym stołem z książkami.

 

Klimat na czytanie – kierunek wiedza

Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek to Klimat na czytanie. Polecaliśmy więc naszym czytelnikom książki związane z ekologią. W naszych zbiorach znajdziecie coś na ten temat zarówno wśród książek dla dorosłych, jak i pozycji dla młodszych czytelników.

Kierunek wiedza, to nasze wewnętrzne, biblioteczne hasło. Pokazywaliśmy przez nie książki popularnonaukowe. Po raz pierwszy przygotowaliśmy filmy, w których prezentowali ciekawe zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego procesu podejmowania decyzji. Filmy powstały na podstawie książek, które znajdują się w naszych zbiorach.

 

Przeżyjmy to jeszcze raz

Nie mogłeś być z nami podczas Nocy Bibliotek. Nic straconego. Poniżej znajduje się kila linków, które pozwolą tobie zobaczyć, jak minęła nam tegoroczna akcja.

 

Film: Czy większy wybór jest dla nas dobry?

https://cutt.ly/kgpzYuT

 

Film: Zaryzykujesz udzielenie odpowiedzi?

https://cutt.ly/sgpzErU

 

Film: Jak mądrzej wydawać pieniądze?

https://cutt.ly/YgpzbCl

 

Zajęcia dla dzieci

https://cutt.ly/1gpzG2P

 

Projekcja filmu Jakub, Mimmi i gadające psy

https://cutt.ly/IgpzXs9

 

Bookcrossing

https://cutt.ly/lgpz3lF

 

Do zobaczenia za rok

Tegoroczna Noc Bibliotek już za nami. Czekamy na kolejną edycję, by znowu móc się z wami spotkać i wspólnie świętować.

Czytany 71 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 październik 2020 11:35

Newsletter

Podając emaila wyrażasz zgodę na otrzymywania informacji drogą elektroniczną o nowościach książkowych, spotkaniach autorskich oraz wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Solcu Kujawskim, przy ul.23 Stycznia 9 oraz jej partnerom. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, ich poprawienia, lub usunięcia.