Paweł Marchel

Paweł Marchel

poniedziałek, 20 lipiec 2020 09:15

Projekt Cudze chwalicie...

Jedna książka, jeden autor, wielu bohaterów, a w tle Królowa Nauk. Wszystko to połączyliśmy w jedną całość i nadaliśmy ramy projektowych wytycznych. Tak powstało jedno z naszych najdłuższych działań.

poniedziałek, 20 lipiec 2020 09:06

Projekt O finansach... w bibliotece

Jedna decyzja związana z realizacją projektu zaważyła na kilku kolejnych latach działalności biblioteki. Zobaczcie, jak wygląda nasza dotychczasowa przygoda z projektem.

poniedziałek, 20 lipiec 2020 09:01

Projekt Klik w kulturę

Jak połączyć komputery z kulturą? W projekcie Klik w kulturę pokazaliśmy, że jest to możliwe. Dodaliśmy do tego seniorów i wyszło półroczne edukacyjno-kulturalno-towarzyskie wydarzenie.

poniedziałek, 20 lipiec 2020 08:56

Projekt Matemagia 2

Sukces inspiruje do kolejnych działań. Po udanym dla nas projekcie Matemagia postanowiliśmy zrobić jego drugą edycję – Matemagię 2.

poniedziałek, 20 lipiec 2020 08:53

Projekt Przeliczamy miasto

Matematyka jest wszędzie to hasło, które towarzyszy wielu działaniom popularyzującym Królową Nauk. My postanowiliśmy sprawdzić, czy jest także w przestrzeni miejskiej.

poniedziałek, 20 lipiec 2020 08:49

Projekt Matemagia

Matematyka i biblioteka? To da się zrobić. Wystarczy dobry pomysł, odrobina magii i szczypta matematycznej wiedzy.

Polscy matematycy początku XX wieku nie tylko odkrywali nowe twierdzenia. Równie ważnym zadaniem było promowanie dorobku Polaków. Wacław Sierpiński był jednym z czołowych promotorów polskiej szkoły matematycznej.

Podróżując po świecie musimy uważać na różne niebezpieczeństwa. Są wśród nich m. in. zwierzęta. Dziś pokażemy bezpiecznego, tańczącego węża.

Wielokrotnie słyszeliście, że woda potrzebna jest rośliną do życia. Dziś zobaczycie, jak sprawia, że liść się odradza. 

Strona 1 z 23