wtorek, 20 październik 2020 10:48

Pogotowie książkowe

Sprawdź komu dowieziemy książki do domu.

Trudna sytuacja epidemiologiczna przyczyniła się do wprowadzenia udogodnienia dla naszych czytelników. W trosce o zdrowie osób starszych, przewlekle chorych i mających problemy z poruszaniem się przygotowaliśmy usługę wypożyczenia książek z dowozem do domu. Poniżej znajduje się regulamin, w którym zawarliśmy podstawowe zasady związane z nową usługą.

Regulamin wypożyczania książek z dowozem do domu

1.  Wypożyczanie z dowozem do domu to usługa Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim kierowana do seniorów, osób przewlekle chorych i mających problemy z poruszaniem się.

2.  Usługa wypożyczania z dowozem do domu obowiązuje na terenie miasta Solec Kujawskim.

3.  Usługa wypożyczania z dowozem do domu jest bezpłatna.

4.  Usługa wypożyczenia z dowozem do domu jest kierowana do osób, które są czytelnikami Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim tzn. posiadają kartę czytelnika.

5.  Usługa wypożyczania z dowozem do domu możliwa jest po uprzednim kontakcie z bibliotekarzem:

5.1.            Kontakt telefoniczny: 52-387-01-52

5.3.            Facebook: www.facebook.com/BibliotekaSolecKujawski

6.  Skorzystanie z usługi wypożyczenia z dowozem do domu możliwe jest po uprzednim zwrocie wcześniej wypożyczonych książek. Zwrot może zostać dokonany w dniu dostarczenia nowych książek.

7.  Dostarczenie książek do czytelnika będzie odbywało się w następujących terminach:

7.1.            Osiedle staromiejskie: poniedziałek w godzinach 10:00 – 12:00.

7.2.            Osiedle leśne: środa w godzina 10:00 – 12:00.

7.3.            Osiedle toruńskie: piątek w godzinach 10:00 – 12:00.

8.  Aby otrzymać książkę należy zamówić ją najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień dostarczenia wyznaczony dla konkretnego osiedla (w godzinach otwarcia biblioteki).

8.1.            W przypadku osiedla staromiejskiego (dostarczenie w poniedziałek) zgłoszenia książek należy dokonać najpóźniej w piątek.

9.  W celu potwierdzenia dostarczenia książek bibliotekarz skontaktuje się z czytelnikiem.

9.1.            W celu kontaktu z czytelnikiem konieczne będzie podanie numeru telefonu podczas składania zamówienia.

10.      Dane podawane podczas zamawiania książek będą wykorzystywane wyłącznie przez pracowników Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim w zakresie, jaki jest niezbędny do skutecznego dostarczenia książek do czytelnika.

11.      Jeżeli jesteś na kwarantannie poinformuj o tym fakcie bibliotekarza. Wspólnie ustalicie bezpieczny sposób dostarczenia książek do Ciebie.

12.      Wszystkie zapisy znajdujące się w Regulaminie Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim, zwłaszcza te dotyczące terminu wypożyczenia książek, obowiązują także w przypadku usługi wypożyczenia z dowozem do domu.

13.      W miarę możliwości będziemy starali się dostarczyć wszystkie zamówione książki.

Czytany 148 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 październik 2020 10:58