BlogZapowiedzi, relacje, zdjęcia

czwartek, 28 marzec 2019 10:41

Klik w kulturę #17 Biesiada bardów

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Klik w kulturę #17 Biesiada bardów © Paweł Marchel

Ach co to był za wieczór.

Tym razem wspólnie z grupą słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięliśmy udział w Biesiadzie bardów. To niezwykłe, liryczno-muzyczno-satyryczne spotkanie było kolejnym punktem naszego projektu Klik w kulturę. 

 

O niezapomnianą atmosferę i przeżycia artystyczne zadbali niezwykli artyści. Na początku Bogusław Nowicki przeniósł nas w liryczno-muzyczny świat. Okraszone znakomitymi tekstami i równie dobrą muzyką piosenki przeniosły uczestników w zupełnie inny świat. Po części współczesny, po części z minionych lat. 

 

Drugim artystą, który uświetnił wieczór był Kuba Sienkiewicz. Recital artysty pozwolił słuchaczom odświeżyć w pamięci teksty największych przebojów barda. Przebojów, które do dziś goszczą w stacjach radiowych. Pomiędzy poszczególne wykony sprytnie wplecione zostały anegdoty z życia artysty. 

 

Gitarowym wyczynom oby panów towarzyszył Marek Stefankiewicz. Jego gra na fortepianie stanowiła doskonale uzupełnienie głosów i gitarowych umiejętności artystów. 

 

Po blisko dwóch godzinach występów muzycznych na scenę wyszedł Krzysztof Daukszewicz. Z dwóch powodów nie miał łatwego zadania. Po pierwsze jego poprzednicy znacznie podnieśli poprzeczkę. Po drugie jego wystąpienie wielokrotnie przerywane było oklaskami i śmiechem widowni. Satyryczny kunszt i wnikilwa obserwacją otoczenia miał swoje odzwierciedlenie w potoku żartów, anegdot, historii. 

 

Z pewnością żaden uczestnik Biesiady bardów na długo nie zapomni tego doświadczenia. Perfekcyjne wystąpienia artystów i oprawa przygotowana przez Soleckie Centrum Kultury współgrały ze sobą tworząc magiczną atmosferę niezapomnianych chwil. 

 

40 osób spośród całej widowni wzięło udział w ramach projektu Klik w kulturę, który został dofinansowany przez Fundację BGK. 

 

Czytany 507 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2019 10:49