BlogZapowiedzi, relacje, zdjęcia

wtorek, 29 październik 2019 12:51

„I gładko i lekko i toczy się w dal…”

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ostatnie spotkanie w ramach projektu O finansach w bibliotece już za nami. Sprawdźcie czy na pewno ostatnie?

Nieco ponad miesiąc temu widzieliśmy samą lokomotywę. Teraz jest już cały pociąg. 5 wagonów po brzegi wypełnionych wiedzą powoli zmierza w kierunku kolejnej stacji. Nową wiedzę wszak można znaleźć w każdym miejscu. Może to być biblioteka, dworzec kolejowy, Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

Podczas dzisiejszego spotkania podsumowującego nasz pociąg odwiedziła Burmistrz Solca Kujawskiego pani Teresa Substyk. Jak sama wspominała wiedza o finansach jest bardzo ważna i potrzebna zwłaszcza w przypadku planowania budżetu.

 

Po krótkim wprowadzeniu nastąpiła najważniejsza chwila dnia dzisiejszego – wręczenie certyfikatów. Certyfikatów, które są potwierdzeniem zdobycia nowej wiedzy z obszaru edukacji ekonomicznej.

 

Oprócz certyfikatów na uczestników kursu czekały drobne upominki przygotowane przez realizatora projektu. Notesy, ołówki, pendrivy pozwolą nie tylko na skutecznie kontrolować wpływy i wydatki w domowym budżecie. Na pendrivach zawarte zostały materiały, które ułatwią załatwienie spraw w różnych urzędach. Szablony dokumentów, wzory pism z pewnością będą ułatwieniem w załatwieniu spraw.

 

Dziś oficjalnie zakończyliśmy projekt, ale pociąg do Nowej Wiedzy nie zatrzymał się. Już jutro zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na webinarium.  Internetowe spotkanie z przedstawicielem Rzecznika Finansowego poszerzy informacje na temat nieautoryzowanych płatnościach. W trakcie spotkania będzie stworzona możliwość zadania pytania ekspertowi.

 

W ramach kursu pociągu do Nowej Wiedzy będą przygotowane jeszcze dwa webinaria. Dlatego warto śledzić naszą stronę i facebooka, by zawsze być na czasie i poszerzać swoją wiedzę.

 

Projekt” O finansach… w bibliotece – 6. Edycja jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Czytany 334 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 12:55

Newsletter

Podając emaila wyrażasz zgodę na otrzymywania informacji drogą elektroniczną o nowościach książkowych, spotkaniach autorskich oraz wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Solcu Kujawskim, przy ul.23 Stycznia 9 oraz jej partnerom. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, ich poprawienia, lub usunięcia.Kto jest online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.