BlogZapowiedzi, relacje, zdjęcia

środa, 02 październik 2019 13:28

„Lecz choćby przyszło tysiąc atletów…”

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Internet jest pełen niebezpieczeństw. Szczególną ochroną musimy otoczyć nasze finanse.

Tytułowy tysiąc atletów nie uchroni naszych finansów, gdy nie zachowamy ostrożności w sieci. Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy sposoby, w jakie internetowi przestępcy starają się uzyskać dostęp do naszych danych, a zwłaszcza do naszego konta bankowego.

 

Instytucje finansowe stosują szereg zabezpieczeń, które utrudniają włamanie do konta. Certyfikaty bezpieczeństwa, kody autoryzacyjne, loginy, unikatowe hasła, obrazki bezpieczeństwa, alerty bezpieczeństwa, to tylko nieliczne z metod chroniące nas przed wyłudzeniami.

 

Przestępcy nie pozostają w tyle. Stosują sprytne zabiegi, które mają uśpić naszą czujność. Fałszywe SMS-y i wiadomości email, linki do stron internetowych. To tylko niektóre z działań, które powinny zwrócić naszą uwagę.

 

Korzystając z bankowości internetowej pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

- nigdy nie podawaj swojego loginu i hasła,

- nigdy nie odpowiadaj na wiadomości email wysyłane z podejrzanych adresów,

- stosuj trudne hasła,

- ogranicz korzystanie z publicznych sieci wi-fi,

- aktualizuj oprogramowanie i programy antywirusowe.

 

Korzystając z bankowości internetowej zawsze pamiętajcie o powyższych zasadach. Zwiększą one bezpieczeństwo waszych pieniędzy. 

Czytany 333 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 październik 2019 13:37

Newsletter

Podając emaila wyrażasz zgodę na otrzymywania informacji drogą elektroniczną o nowościach książkowych, spotkaniach autorskich oraz wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Solcu Kujawskim, przy ul.23 Stycznia 9 oraz jej partnerom. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, ich poprawienia, lub usunięcia.Kto jest online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.