poniedziałek, 15 lipiec 2019 12:08

Cudze chwalicie… #1 Rozpoczynamy od prezentu

Cudze chwalicie… #1 Rozpoczynamy od prezentu Paweł Marchel

Realizację projektu Cudze chwalicie rozpoczynamy od zakupu nowości. Zobaczcie, co dla Was wybraliśmy.

Od marca przygotowujemy dla Was projekt Cudze chwalicie. W jego ramach promujemy polskich matematyków. Przeszukujemy biblioteki i Internet i znajdujemy ciekawe informacje na ich temat. Już wkrótce przekonacie się co znaleźliśmy.

Tymczasem prezentujemy Wam nowości czytelnicze, które zakupiliśmy w ramach projektu Cudze chwalicie. Oczywiście książki dotyczą matematyki.

1. Genialni. Lwowska szkoła matematyczna, Mariusz Urbanek
  2. Królowa bez Nobla, Krzysztof Ciesielski, Zdzisław Pogoda
  3. Jak tłumaczyć dzieciom matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców, Danuta Zaremba
  4. Przechytrzyć Murphy’ego, czyli matematyka na co dzień, Jakub Szczepaniak
  5. Piłkomatyka. Matematyczne piękno futbolu, David Sumpter
  6. Zanurzeni w liczbach. Jak matematyka kształtuje nasze życie, Daniel Tammet
  7. Krótka historia wielkich umysłów. Genialni matematycy i ich arcydzieła, Ian Stewart
  8. Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne, Martin Gardner
  9. W poszukiwaniu zera. Matematyczna odyseja do źródła pochodzenia liczb, Amir D. Aczel
  10. Okruchy matematyki, Jarosław Górnicki
  11. Jak wykorzystać kostki na lekcjach matematyki, Jerzy Nowik, Joanna Świercz
  12. Pi razy drzwi, czyli dziwne przypadki matematyki, Mickaël Launay
  13. Pi. Biografia najbardziej tajemniczej liczby na świecie, Alfred S. Posamentier, Ingmar Lehmann
  14. Gabinet zagadek matematycznych, Ian Stewart
  15. Matematyka. Daj się uwieść!, Christoph Drosser

Na uwagę zasługuje szczególnie pierwsza pozycja. Ona była główna inspiracja do powstania projektu Cudze chwalicie… Przedstawione jest w niej życie polskich matematyków, którzy działali w okresie międzywojnia i po wojnie

Powyższe książki będą dostępne w bibliotece dla dorosłych, a dla dzieci mamy zupełnie nowe:

1. Matematyczna pizza, Anna Ludwicka
  2. Matematyka bez formuł, Zbigniew Bobiński, Piotr Nodzyński, Mirosław Uscki
  3. Pan Kartezjusz gra w statki, czyli podróże dookoła matematyki, Anna Cerasoli
  4. Symetria kiełbasy, czyli spacer po świecie geometrii, Anna Cerasoli
  5. Dla mądrego nic trudnego. Łamigłówki matematyczne, praca zbiorowa
  6. Geometria faraona, Anna Cerasoli

Matematyczna półka została uzupełniona. Teraz oczekujcie na kolejne wpisy. Teraz skupimy się już na matematykach. Was zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i oczywiście czytania książek.

Projekt Cudze chwalicie… został dofinansowany przez Fundację mBanku.

Czytany 120 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 lipiec 2019 12:18