poniedziałek, 17 czerwiec 2019 14:17

Odjechali w siną dal...

Kolejna odsłona Rajdu Odjazdowego Bibliotekarza za nami.

Cały tydzień patrzyliśmy w niebo… w tym miejscu wiele osób pomyślało pewnie, że obawialiśmy się złej pogody. Rzeczywiście tak było, tylko, że w naszym przypadku złą prognoza była ta, która zakładał bezchmurne niebo i ponad 30-stopniową temperaturę. Na szczęście sobotni dzień nie był aż tak upalny. Co prawda na brak słońca nie mogliśmy narzekać, jednak przyjemny wiaterek skutecznie nas chłodził. Mówiąc krótko – mieliśmy doskonałą pogodę na rowerową wycieczkę.

Oprócz pogody dopisali nam także uczestnicy. Co nas szczególnie cieszy, to obecność nowych osób, które towarzyszyły nam w wycieczce. W sumie około 40 osób wsiadło na swoje rowery i wyruszyło w trasę. Trasę, której celem było Radiowe Centrum Nadawcze – popularne maszty.

Dzięki niesamowitej ekipie turystów rowerowych KTR Torpedo na całej trasie czuliśmy się bezpieczni. Żaden przejazd przez ulicę czy niebezpieczeństwo związane z przekroczeniem drogi krajowej nr 10 nie stanowiło dla nas problemu i nie wiązało się z ryzykiem.

Niewątpliwą atrakcją rajdu była możliwość zwiedzenia Radiowego Centrum Nadawczego. Pan Maciej Olędzki przedstawił nie tylko historię powstania obiektu, ale także ciekawostki związane funkcjonowaniem samego Centrum.

Porcja wiedzy przekazanej przez Pana Macieja Olędzkiego nie zakończyła naszego rajdu. W drodze powrotnej na uczestników rajdu czekał drobny poczęstunek. Kawa i ciasto przygotowane przez pracowników biblioteki. Oczywiście nie mogło zabraknąć także książek. Każdy mógł skorzystać z mobilnego punktu bookcrossingu.

Stali bywalcy naszego wydarzenia wiedzą, że jego nieodzownym elementem jest Rajdogra. Głównym jej celem jest popularyzacja aktywności fizycznej. Rajdogra polega na wypisywaniu karteczek znajdujących się w różnych miejscach miasta. Wystarczy dojechać do wyznaczonych punktów rowerem, wypełnić karteczkę i wrzucić ja do specjalnie przygotowanej skrzynki. Osoba, która wykona tę czynność najwięcej razy zostaje laureatem.

W tegorocznej edycji Rajdogry zwyciężyła Pani Barbara Madej, drugie miejsce przypadło Zenonowi Pinińskiemu, a trzecie Nadii Koperskiej, która wyprzedziła swojego tatę pana Piotra Koperskiego. Na zwycięzców czekały drobne upominki.

Rajd Odjazdowego Bibliotekarza nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie naszych partnerów.

Sklep JU WI – partner w Rajdogrze

Księgarnia „Arisa” Joanna Franciszkowska – partner w Rajdogrze

Sklep Wielobranżowy Blue Małgorzata Kubas – partner w Rajdogrze

P.W. Aljot – sponsor nagród w Rajdogrze

Sklep Lewiatan – fundator wody dla uczestników rajdu

KTR Torpedo – prowadzenie i zabezpieczenie rajdu

Wszystkim partnerom i sponsorom dziękujemy. Dzięki Waszemu wsparciu wszystko przebiegło bez zarzutów, czego efektem były zadowolone twarze uczestników.

Tegoroczny Rajd Odjazdowego Bibliotekarza przeszedł do historii. Już teraz myślimy, gdzie moglibyśmy Was zaprosić. Nie mamy jeszcze sprecyzowanego celu. Jedno co jest pewne, to  to, że nie ruszamy się bez roweru. Poza tym, jak mówi stare przysłowie: nie ważne gdzie, ważne z kim, a ekipę mamy najlepszą. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Rezerwujcie termin i w połowie czerwca 2020 roku.

Czytany 129 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 czerwiec 2019 14:53
Więcej w tej kategorii: « Piszą o nas