środa, 15 maj 2019 16:05

Klik w kulturę #27 Wizyta w Muzeum Ochotniczych Straży Pożarnych w Solcu Kujawskim © Paweł Marchel

Kolejne spotkanie z kulturą w ramach naszego projektu.

Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Ochotniczych Straży Pożarnych w Solcu Kujawskim. W ciekawy sposób przedstawiona została nam historia soleckiej straży. Począwszy od XIX wieku, kiedy to założona została solecka jednostka aż po czasy nam współczesne. Prezentowane fakty zostały wzbogacone o pokaz sprzętu strażackiego. Oprócz eksponatów z lat dawnych zobaczyliśmy także obecny sprzęt.

Przez całe nasze spotkanie ze strażakami przewijała się jedna myśl. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie osoby mijamy codziennie na ulicy, jakie mają one umiejętności. Niejednokrotnie niepozorny sąsiad jest bohaterem ratującym życie, człowiekiem, z którego możemy być dumni.

Z soleckich strażaków, każdy mieszkaniec miasta może być dumny i każdy może czuć się bezpieczny. Wielokrotnie zwyciężali w ogólnopolskich turniejach, są doskonale wyszkoleni nie tylko z zakresu gaszenia pożarów, ale także ratownictwa medycznego,.ratownictwa wodnego. Posiadany przez nich sprzęt pozwala prowadzić wielostronne działania praktycznie wszędzie, gdzie potrzebna jest ich pomoc.

Długo moglibyśmy wymieniać ich sukcesy i laury, jakie zdobyli. Z pewnością nie wymienilibyśmy ich wszystkich. Jest jedna, bardzo prosta droga do tego, by zapoznać się z osiągnięciami soleckich ochotników. Wystarczy odwiedzić Muzeum Ochotniczych Straży Pożarnych w Solcu Kujawskim. Jest ono czynne dla zwiedzających

we wtorki od 12:00 - 18:00

w soboty 12:00 - 16:00.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzin, bo warto.

Czytany 45 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 maj 2019 16:12