wtorek, 14 maj 2019 14:03

Klik w kulturę #26 Bezpieczeństwo w Internecie

Klik w kulturę #26 Bezpieczeństwo w Internecie © Paweł Marchel

Bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem korzystania z komputera i Internetu.

Świadomość zagrożeń czekających w Internecie jest podstawą prowadzenia działań prewencyjnych. Wiemy już, jak radzić sobie z fake news’ami. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jak nie dać się złośliwemu oprogramowaniu.

Wśród zasad bezpiecznego korzystania z Internetu pojawiły się te każące unikać plików i wiadomości pochodzących z nieznanego źródła. Warto także pamiętać o zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego. Powinno ona w znacznym stopniu zabezpieczyć nasz sprzęt.

Regularne sprawdzanie dysku, skanowanie, aktualizowanie baz wirusów pozwala na bezpieczną pracę.

Po dzisiejszych zajęciach doskonale wiedzą o tym uczestnicy projektu Klik w kulturę.

Czytany 99 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 maj 2019 14:08